rus
03-5256677
 
 

המיוחדים של אסיה טרוול

 
  • נפאל - חבל ארץ הנמצא בין הודו לסין, על מדרונות הרי ההימלאיה, אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר בעולם. אנו נגלה ונהנה במשך 12 יום ממדינה עם נופים מדהימים, אנשים ידידותיים, תרבויות עתיקות ומקדשים קסומים. 80% מפסגות ההרים הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל ומהוות את אחד ממוקדי המשיכה העיקריים שלה. נטייל בינות למקומיים, בשבילים צרים ומתפתלים ובכפרים קטנים ונידחים שהם עדיין צורת החיים המקובלת ביותר בנפאל: יותר מ-80% מהאוכלוסייה מתגוררת מחוץ לערים הגדולות ומתפרנסת מעיבוד חלקות אדמה על טרסות ירוקות. 5 קצת היסטוריה: במשך שנים רבות השלטון של נפאל התחלף בין רודנים ושושלות מלוכה רבות. ב-1989 התקומם העם הנפאלי. תגובת הממשלה היתה קשה וכללה מעצרים, עינויים שהביאו למותם של מאות אנשים. התוצאה הייתה שלאחר מספר חודשים המלך Birendra פיזר את הממשלה, הפך את המפלגות הפוליטיות לחוקיות והקים ממשלת אחדות זמנית עם מפלגות אופוזיציה במטרה ליצור דמוקרטיה - משימה שכבר הביאה לתוצאות בשנתיים הראשונות לאחר המרד.      
     
  • האי זנזיבר הוא חלק מארכיפלג זנזיבר, הממוקם כ-50 ק"מ מחופי טנזניה. עיר הבירה היא זנזיבר סיטי והרובע העתיק שלה, סטון טאון, הוכרז כאתר מורשת עולמי. אגדות רבות שנקשרות לזנזיבר, נוצרו בתקופת שלטונו של הסולטן ברגש בן סעיד (Barghash), בסוף המאה ה-19. לאחר שהוריקן היכה בחופי זנזיבר והשמיד חלק גדול ממטעי התבלינים, הורה הסולטן לייבא כ-16 אלף עבדים כדי לשקם את התעשייה המקומית. הרומן בין זנזיבר לגידול התבלינים החל לפני מאות שנים, והתגבר ככל שהחלו הספינות מהמזרח לעגון באי ולהמשיך משם אל השווקים הרחוקים. בשיא תקופת הסחר בתבלינים, נחשבו איי זנזיבר ליצרני הציפורן הגדולים בעולם. עד היום, זנזיבר היא יצרנית תבלינים איכותיים שבראשם תבלין הציפורן - הגדל על העצים שבאי פמבה ומיועד למגוון שימושים ברפואה ובמסחר. הטיול בין הסמטאות של סטון טאון, "עיר האבן" של זנזיבר, הוא כמו מסע בעולם של אגדות מסיפורי אלף לילה ולילה. ספינות עבדים היוצאות מהנמל, שקי תבלינים להם ריח עז ומשכר, סוחרי זהב ושנהב המציגים את השלל מרחבי אפריקה, דייגים שחוזרים מהים וערבוביה ססגונית של קולות, ניחוחות, צבעים וטעמים. והחופים? יפים יותר מכל גלויה. טבע, תרבות, שלווה, מלונות מפוארים על המים – הנה כל מה שמחכה לכם באחד היעדים הנפלאים ביותר בעולם.   " target="_self">
     
  • טיול אל נופי בראשית בהם הזמן עמד מלכת ... קירגיסטן היא ארצם של הנוודים רוכבי סוסים המגדלים צאן ובקר למרגלות הפסגות המושלגות של רכס הטייאן שאן, ששיאן מגיע ל-7,439 מטריםבפסגת ה Jengish Chokusu . הנופים המרהיבים כולליםאגמים הרריים קטנים, כרי מרעה מוריקים ונהרות ארוכים ומתפתלים. וכן מאהלי נוודים ולצידם עדרי סוסים הרועים באחו.  
     

צור קשר

שלח

מטיילים כותבים

 
מטיילים כותבים

אסיה טרוול בפייסבוק

 
 
 

נפאל - מסע אל גג העולם

12 ימים / 10 לילות כשר
 
נפאל - חבל ארץ הנמצא בין הודו לסין, על מדרונות הרי ההימלאיה, אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר בעולם.

אנו נגלה ונהנה במשך 12 יום ממדינה עם נופים מדהימים, אנשים ידידותיים, תרבויות עתיקות ומקדשים קסומים. 80% מפסגות ההרים הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל ומהוות את אחד ממוקדי המשיכה העיקריים שלה.
נטייל בינות למקומיים, בשבילים צרים ומתפתלים ובכפרים קטנים ונידחים שהם עדיין צורת החיים המקובלת ביותר בנפאל: יותר מ-80% מהאוכלוסייה מתגוררת מחוץ לערים הגדולות ומתפרנסת מעיבוד חלקות אדמה על טרסות ירוקות.
5
קצת היסטוריה: במשך שנים רבות השלטון של נפאל התחלף בין רודנים ושושלות מלוכה רבות. ב-1989 התקומם העם הנפאלי. תגובת הממשלה היתה קשה וכללה מעצרים, עינויים שהביאו למותם של מאות אנשים. התוצאה הייתה שלאחר מספר חודשים המלך Birendra פיזר את הממשלה, הפך את המפלגות הפוליטיות לחוקיות והקים ממשלת אחדות זמנית עם מפלגות אופוזיציה במטרה ליצור דמוקרטיה - משימה שכבר הביאה לתוצאות בשנתיים הראשונות לאחר המרד.
 
 
 

מסלול הטיול

מסלול הטיול


מסלול הטיול מפורט

יום 1,2 (א'ב') ת"א – קטמנדו בירת נפאל (דרך תחנת בניים)
ת
לאחר הנחיתה בשעת בוקר נגיע למלון להתרעננות קלה וארוחת בוקר. לאחר מכן נצא לסיור בעיר הבירה של נפאל, קטמנדו, נתחיל עם כיכר "דורבאר" (Durbar Square) ונבקר במקדש סווימבונאט (Swayambunath), המקדש הידוע בשמו "מקדש הקופים" וזאת מפני קבוצות הקופים שהפכו אותו לביתן ומשוטטות באין מפריע בין המבקרים הרבים במקום - כיכרות "דורבר" עומדות במרכזן של מספר ערים בעמק קטמנדו. כיכרות אלו, כפי שמעיד עליהן שמם (Durbar פירושו "ארמון" בנפאלית), שמשו כרחבה שבקדמת ארמון המלוכה. לאחר טיפוס על מדרגות האבן (הרבות...) נזכה בתצפית נפלאה (ביום בהיר) על עמק קטמנדו בתיה הצבעוניים יתגלו בעיננו כמניפה רבת הוד. בערב נבקר ב "טמל" (Thamel) החלק התיירותי והמסחרי של קטמנדו – ביקור ב"טמל" הינו חוויה בפני עצמה!!
נסתובב (ונרכוש....) בינות אין סוף חנויות, נפגוש מוכרים אדיבים חייכנים ומסבירי פנים שיציעו ויציגו בפנינו את מרכולתם.
לינה במלון Radisson
https://www.radisson.com/kathmandu-hotel-np/nepkathm
יום 3 (ג') כיכר פטאן דורבר
כיכר פטאן דורבר
הר אוורסט שברכס ההימאלאיה הינו הגבוה ביותר בעולם-8,848 ,נמצא {בחלקו..}בנפאל ואיך אפשר לטייל בנפאל מבלי לחוש ו"לגעת" בפסגתו של הר מרשים זה?? כדי לפתור סוגיה זו נצא השכם בבוקר (06:30 A.M.)לטיסה ייחודית שתיקח אותנו עד מרחק נגיעה באוורסט (הגזמנו קצת...) מובטחת חוויה שמימית ..תרתי משמע.......
בזמן שהותנו בקטמנדו נבקר בשני ארגוני נשים החשובים ביותר בנפאל :ארגון נשות "האמה" (WEAN Multipurpose Cooperative) שנוסד ב-1991 תחת מסגרת ממשלת נפאל אשר שם לעצמו מטרה-לתמוך ולעזור לאותן נשים המשתייכות לארגון להגיע לעצמאות כלכלית, החלום להפוך את העיסוק לעסק-נשמע מפי מנהלת הארגון כיצד זה נעשה בפועל ומה הן התוצאות.
הארגון השני –“מאייתי(Maiti Nepal)” נוסד ב-1993.ארגון אשר שם לעצמו מטרה להציל לרפא ולשקם את כל אותן ילדות שנחטפו מנפאל ונמכרו לארצות שכנות לצורכי ניצול מיני. נבקר באחד המוסדות {הגדול ביותר בנפאל} ונשמע אודות פעילותם, דרכי ההצלה והשיקום. משם נמשיך ל"לליטפור" Lalitpur))לראת אחד משלושת הכיכרות "דורבר" בעמק קטמנדו – הכיכר "פטאן דורבר" (Patan Durbar Square) – חזרה למלון Radisson.
יום 4 (ד') מקדש "פשופטינת" וסטופה "בודהאנט"
מקדש
היום נסייר ונבקר באחד המקדשים ההינדים המפורסמים(Pashupatinath) המוקדש ל"שיווה" (Lord Shiva) הממוקם על גדות הנהר "בגמטי" (Bagmati River), משם נמשיך ל"בודהאנט" - בודנאהאת (Bodhnath Stupa)היא הסטופה הגדולה בנפאל ואחת מהגדולות בעולם ומאז כיבוש טיבט היא משמשת כמוקד המשיכה הגדול ביותר לטיבטים הגולים בנפאל ומכונה בפיהם צ`ורטן צ`מפו (Chorten Chempo) - הסטופה הגדולה". אחר הצהרים נבקר ב"באקטפור" ובכיכר "דורבר" Bakhtapur) או Bhadgaon ( היא עיר קדומה ממוקמת כ-12 קילומטר מקטמנדו.
יום 5 (ה') פוקרה
פוקרה
מוקדם בבוקר נעזוב את קטמנדו ונצא לכוון פוקרה .
פוקרה (Pokhara) נמצאת במרחק של 200 ק"מ מערבית לקטמנדו, בקרבת מרכז נפאל, קרובה לצפון ושוכנת קרוב מאוד לרכס הרי האנאפורנה (Annapurna) של הרי ההימלאיה. היא ממוקמת על שפת אגם פאווה (Phewa Tal), בין פסגות הרים, המתנשאים לגובה אלפי מטרים. במהלך הנסיעה מקטמנדו נחווה שייט – רפטינג מרהיב של כ-3 שעות על הנהר ה"טרישולי"(Trishuli) -Rafting) (White Water - חוויה!!
לאחר הרפטינג, נסע לכפר (Manakamana) ושם נעלה ברכבל תוך צפייה בנוף עוצר הנשימה, אל הכפר והמקדש בו הבנוי על ההר (במאה ה17) בסגנון פגודה. נסייר ונצפה באורחות חיי המקומיים.
בתום הסיור, המשך נסיעה לפוקרה ולמלון “Temple Tree Resort & Spa”
https://www.templetreenepal.com
יום 6 (ו') עמק פוקרה – סאראנגקוט (Sarangkot)
עמק פוקרה – סאראנגקוט  (Sarangkot)
השכם בבוקר (04:30 A.M.) נצא לטפוס ל"סאראנגקוט" - במרחק של כ-40 דקות נסיעה במעלה ההר הסמוך לפוקרה, נמצא הכפר הקטן סאראנגקוט, שמעבר להיותו כפר נחמד לביקור עם תושבים ידידותיים, הוא מהווה נקודת תצפית מצוינת על האגם, העיר פוקרה והרי ההימלאיה המרשימים. נגיע לתצפית עם הזריחה, ונזכה למופע מרשים של צבעים על גבי ההרים המושלגים. חזרה למלון לתרגול יוגה קצר (לשיחרור השרירים...)- לאחר ארוחת בוקר נסיעה לכפרים קאליקאסטאן וטולוקוט. נטייל בינות הכפרים ונגיע לנקודת תצפית מרהיבה. משם הליכה לכפר "דורבפור"(Dhurbapur) - כאן נתקבל על ידי נשות ארגון "אמה" (Wean Multipurpose Cooperative) עם טקס קבלת פנים מקומי, אוטנטי "Aarti Tika Garlanding"- הן יציגו בפנינו את המלאכות בהם הן עוסקות ביום יום כולל תכנית אוטנטית הכוללת שירים וריקודים מקומיים.....ועוד) – יספרו לנו אודות חייהם ובמה בדיוק עוסק הארגון - נחזור לפוקרה ולמלוננו בזמן להכנות לשבת.
יום 7 (ש') פוקרה
יום חופשי – סיור רגלי לאורך האגם.
יום 8 (א') פוקרה
יום של טרקים עומד לפנינ – נצא ונטפס אל הקלבנג – נהלך בינות לכפרים פומדי בהומדי (Pumdi Bhumdi) בין טרסות האורז ובתי המקומיים, נשמע על שיטות גידול האורז והעזרה ההדדית. נגיע עד "פגודת השלום העולמי" אשר נבנתה על ידי נזירים בודהיסטים מראגון יפני כדי לקדם את השלום בעולם. נרד לכיוון אגם ”פאווה" דרך "יער רניבן" היפיפה, נחזור ללייק סייד בשייט – אחר הצהרים נסייר בפוקרה כולל "מפלי דבי" (Devi’s Falls),, השוק המקומי, ומקדש "בינדיאבסיני" Bindyabasini Temple)) ומערת העטלפים.
יום 9,10 (ב'ג' הפרק הלאומי – שמורת צ'יטואן
הפארק הלאומי צ'יטואן הוא אחד מיהלומי הכתר של נפאל. בשנת 1973 הפך לשמורה לאומית וב1984הפך צ'יטואן לנכס עולמי ברשימת נכסי העולם של אונ"סקו. שמורה זו המשתרעת על שטח של 932 קמ"ר (לצורך השוואה- גדול פי 20 משטח השיפוט של תל-אביב)מכילה בתוכה את הקרנף ההודי, הפיל ההודי, הטגריס הבנגאלי ועד... כמעט 70% משטח הפארק מכוסה בעיר עצי סאל.
היום אנו יוצאים ליומיים של חוויות בשמורת צ'יטואן (Chituan National Park) - לאחר נסיעה של שש שעות (בערך)ת נגיע לשמורה ולאחר מנוחה קלה נצא לספרי על גב פילים במשך 2-3 שעות – נוכל לגלות את סוגים שונים של צבאים, קופים, חזירי בר, כנף אחד קרן, ביזון, נמרים ואם המזל יאיר לנו פנים הנמר הבנגאלי הלילי חמקמק גם. למחרת נגלה ונחווה את הג'ונגל במלא עוצמתו.....שייט בקנו (הדרך הטובה לגלות את מקום שבו חיים התנינים, או ציפורי המים) רכיבת פילים, סיור בכפר טרו וכו....בערב נוכל ליהנות מסרט על החי והצומח או מערב ריקודים על ידי שבט הטרו. לינה ב Tigerland Safari Resort
http://tigerlandsafarinepal.com
יום 11 (ד') צ'יטואן – קטמנדו
צ'יטואן – קטמנדו

בשעות הבוקר נצא לדרך חזרה לקטמנדו – הגעה לקטמנדו והעבה למלון Radisson . לאחר מכן נשלים את סיורינו בקטמנדו וכמובן זמן שופינג בטאמל.
בערב ארוחת ערב ומופע פולקלור – מופע של ריקודם שונים על ידי קהילות שונות של נפאל (The Newars, Shepas, Magars, Gurungs, Tamangs, Thaurus, etc;…)
לינה במלון Radisson
https://www.radisson.com/kathmandu-hotel-np/nepkathm
יום 12 (ה') קטמנדו – תל אביב
לאחר ארוחת בוקר נפקוד את שדה התעופה, משם תמריא טיסתנו לתל אביב דרך איסטנבול. ננחת בנתב"ג בשעות הערב עייפות אך מרוצות לסיומו של טיול מדהים.

הערות

* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה ו/או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט של
“Asia Travel”
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות !

תאריכי יציאה ומחירים

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
22/10/201702/11/20173949 $תעסה רחל*** תוספת לקבוצה בין 19 ל 15 איש: 100$
*תוספת ליחיד בחדר: 760 $

מחיר הטיול כולל

 טיסות בינלאומיות וטיסות פנים כמפורט במסלול
 מיסי נמל והיטל דלק ובטחון בכל הטיסות (בינלאומיות ופנים)
 בתי מלון כפי שמופיעים במסלול – 4 ו 5 כוכבים
 חצי פנסיון כשר בקטמנדו ובפוקרה עם אפשרות להכנת כריכים לצהריים
 פנסיון מלא בשמורה "צ'יטואן"
 אוטובוס / מיניבוס תיירים נוח וממוזג המתאים לתנאים בנפאל
 סיורים וכניסות לאתרים כמצוין בתכנית
 כשעתיים של תירגול יוגה
 חצי יום "רפטינג" בנהר ה"טרישולי"
 שייט על אגם "פאווה"
 מופע פולקלור בקטמנדו
 טיסת בוקר מעל "הר אוורסט" כולל העברות (מקום ישיבה ליד חלון מובטח)
 אשרת כניסה לנפאל 25$
 טיפים לנותני השירות בחו"ל
 מדריך מצוות”Asia Travel” ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

מחיר הטיול אינו כולל

 מופעים ו/או בילויים שאינם כלולים בתכנית
 ביטוח מכל סוג שהוא
 טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5$ לאדם ליום טיול)
 כל שירות שאינו מוזכר בסעיף "המחיר הינו כולל"

הערות חשובות

טיול מבוסס על 20 מטיילים משלמים.
 
ליצירת קשר עם נציג החברה לחץ/י כאן
 
לחוות דעת מטיילים לחץ/י כאן

גלריית תמונות

גלריית תמונות

מידע שימושי

מידע שימושי

נפאל - חבל ארץ הנמצא בין הודו לסין, על מדרונות הרי ההימלאיה, אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר בעולם.

אנו נגלה ונהנה במשך 12 יום ממדינה עם נופים מדהימים, אנשים ידידותיים, תרבויות עתיקות ומקדשים קסומים. 80% מפסגות ההרים הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל ומהוות את אחד ממוקדי המשיכה העיקריים שלה.
נטייל בינות למקומיים, בשבילים צרים ומתפתלים ובכפרים קטנים ונידחים שהם עדיין צורת החיים המקובלת ביותר בנפאל: יותר מ-80% מהאוכלוסייה מתגוררת מחוץ לערים הגדולות ומתפרנסת מעיבוד חלקות אדמה על טרסות ירוקות.

קצת היסטוריה: במשך שנים רבות השלטון של נפאל התחלף בין רודנים ושושלות מלוכה רבות. ב-1989 התקומם העם הנפאלי. תגובת הממשלה היתה קשה וכללה מעצרים, עינויים שהביאו למותם של מאות אנשים. התוצאה הייתה שלאחר מספר חודשים המלך Birendra פיזר את הממשלה, הפך את המפלגות הפוליטיות לחוקיות והקים ממשלת אחדות זמנית עם מפלגות אופוזיציה במטרה ליצור דמוקרטיה - משימה שכבר הביאה לתוצאות בשנתיים הראשונות לאחר המרד.

מתעניינים לטיול במסלול ייחודי זה ?

השאירו פרטים, אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים על טיול בארץ נפלאה זו.

השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה

 
*
*
*
נקה   
 
חזרההדפסשלח לחבר