077-6670060

טיול לנפאל נשים 2020
מסע אל גג העולם

נפאל - חבל ארץ הנמצא בין הודו לסין, על מדרונות הרי ההימלאיה, אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר בעולם.
אנו נגלה ונהנה במשך 12 יום ממדינה עם נופים מדהימים, אנשים ידידותיים, תרבויות עתיקות ומקדשים קסומים. 80% מפסגות ההרים הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל ומהוות את אחד ממוקדי המשיכה העיקריים שלה.
נטייל בינות למקומיים, בשבילים צרים ומתפתלים ובכפרים קטנים ונידחים שהם עדיין צורת החיים המקובלת ביותר בנפאל: יותר מ-80% מהאוכלוסייה מתגוררת מחוץ לערים הגדולות ומתפרנסת מעיבוד חלקות אדמה על טרסות ירוקות.
קצת היסטוריה: במשך שנים רבות השלטון של נפאל התחלף בין רודנים ושושלות מלוכה רבות. ב-1989 התקומם העם הנפאלי. תגובת הממשלה היתה קשה וכללה מעצרים, עינויים שהביאו למותם של מאות אנשים. התוצאה הייתה שלאחר מספר חודשים המלך Birendra פיזר את הממשלה, הפך את המפלגות הפוליטיות לחוקיות והקים ממשלת אחדות זמנית עם מפלגות אופוזיציה במטרה ליצור דמוקרטיה - משימה שכבר הביאה לתוצאות בשנתיים הראשונות לאחר המרד.
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

מסלול הטיול

ת"א – קטמנדו בירת נפאל (דרך יעד ביניים)
יום 1-2(א'-ב') ת"א – קטמנדו בירת נפאל (דרך יעד ביניים)
לאחר הנחיתה בשעת בוקר נגיע למלון להתרעננות קלה וארוחת בוקר. לאחר מכן נצא לסיור בעיר הבירה של נפאל, קטמנדו, נתחיל עם כיכר "דורבאר" (Durbar Square) ונבקר במקדש "סווימבונאט" (Swayambunath), המקדש הידוע בשמו "מקדש הקופים" וזאת מפני קבוצות הקופים שהפכו אותו לביתן ומשוטטות באין מפריע בין המבקרים הרבים במקום - כיכרות "דורבר" עומדות במרכזן של מספר ערים בעמק קטמנדו. כיכרות אלו, כפי שמעיד עליהן שמם (Durbar פירושו "ארמון" בנפאלית), שמשו כרחבה שבקדמת ארמון המלוכה. לאחר טיפוס על מדרגות האבן (הרבות...) נזכה בתצפית נפלאה (כשהיום בהיר) על עמק קטמנדו בתיה הצבעוניים יתגלו בעיננו כמניפה רבת הוד. בערב נבקר ב "טמל" (Thamel) החלק התיירותי והמסחרי של קטמנדו – ביקור ב "טמל" הינו חוויה בפני עצמה!!
נסתובב (ונרכוש....) בינות אין סוף חנויות, נפגוש מוכרים אדיבים חייכנים ומסבירי פנים שיציעו ויציגו בפנינו את מרכולתם.
מקדש "פשופטינת" וסטופה "בודהאנט"
יום 3 (ג') מקדש "פשופטינת" וסטופה "בודהאנט"
הר אוורסט שברכס ההימאלאיה הינו הגבוה ביותר בעולם-8,848 ,נמצא (בחלקו..) בנפאל ואיך אפשר לטייל בנפאל מבלי לחוש ו"לגעת" בפסגתו של הר מרשים זה?? כדי לפתור סוגיה זו נצא השכם בבוקר (06:30 A.M.) לטיסה ייחודית שתיקח אותנו עד מרחק נגיעה באוורסט (הגזמנו קצת ) מובטחת חוויה שמימית ..תרתי משמע...
לאחר ארוחת הבוקר נסייר ונבקר באחד המקדשים ההינדים המפורסמים (Pashupatinath) המוקדש ל "שיווה" (Lord Shiva) הממוקם על גדות הנהר "בגמטי" (Bagmati River), משם נמשיך ל"בודהאנט" - בודנאהאת (Bodhnath Stupa)היא הסטופה הגדולה בנפאל ואחת מהגדולות בעולם ומאז כיבוש טיבט היא משמשת כמוקד המשיכה הגדול ביותר לטיבטים הגולים בנפאל ומכונה בפיהם צ`ורטן צ`מפו (Chorten Chempo) - הסטופה הגדולה". אחר הצהרים נבקר ב"באקטפור" (הידוע גם כ Bhadgaon) Bakhtapur) ( היא עיר קדומה ממוקמת כ-12 קילומטר מקטמנדו.
קטמנדו – נגרקוטה
יום 4 (ד') קטמנדו – נגרקוטה

אטרקציה שלא מפספסים. נגרקוט הוא כפר קטן ומקסים, מנותק מהרעש והצפיפות של העיר, שוכן בראש גבעה הצופה על שרשרת הרי ההימלאיה.. משם נמשיך למקדש צ'אנגו נאראיאן – לינה בקטמנדו.

פוקרה
יום 5 (ה') פוקרה
מוקדם בבוקר נעזוב את קטמנדו ונצא לכוון פוקרה.
פוקרה (Pokhara) נמצאת במרחק של 200 ק"מ מערבית לקטמנדו, בקרבת מרכז נפאל, קרובה לצפון ושוכנת קרוב מאוד לרכס הרי האנאפורנה (Annapurna) של הרי ההימלאיה. היא ממוקמת על שפת אגם פאווה (Phewa Tal), בין פסגות הרים, המתנשאים לגובה אלפי מטרים. במהלך הנסיעה מקטמנדו נחווה שייט – רפטינג מרהיב של כ-3 שעות על הנהר ה"טרישולי"(Trishuli) -Rafting) (White Water - חוויה!!
לאחר הרפטינג, נסע לכפר (Manakamana) ושם נעלה ברכבל תוך צפייה בנוף עוצר הנשימה, אל הכפר והמקדש בו הבנוי על ההר (במאה ה17) בסגנון פגודה. נסייר ונצפה באורחות חיי המקומיים.
בתום הסיור, המשך נסיעה לפוקרה ולמלון.
עמק פוקרה
יום 6 (ו') עמק פוקרה
הבוקר נהנה מתרגול יוגה במלון במשך שעה. שעתיים לאחר ארוחת בוקר נסע לכפרים קאליקאסטאן וטולוקוט. נטייל בינות הכפרים ונגיע לנקודת תצפית מרהיבה. משם הליכה לכפר "דורבפור"(Dhurbapur) - כאן נתקבל על ידי נשות ארגון "אמה" (Wean Multipurpose) Cooperative)) עם טקס קבלת פנים מקומי, אוטנטי "Aarti Tika Garlanding"- הן יציגו בפנינו את המלאכות בהם הן עוסקות ביום יום כולל תכנית אוטנטית הכוללת שירים וריקודים מקומיים.....ועוד) – יספרו לנו אודות חייהם ובמה בדיוק עוסק הארגון. נחזור לפוקרה ולמלוננו בזמן להכנות לשבת.
יום 7 (שבת) פוקרה
יום חופשי – סיור רגלי לאורך האגם.
פוקרה ¬¬- סאראנגקוט
יום 8 (א') פוקרה ¬¬- סאראנגקוט
השכם בבוקר (04:30 A.M.) נצא לטפוס ל "סאראנגקוט" - במרחק של כ-40 דקות נסיעה במעלה ההר הסמוך לפוקרה, נמצא הכפר הקטן סאראנגקוט, שמעבר להיותו כפר נחמד לביקור עם תושבים ידידותיים, הוא מהווה נקודת תצפית מצוינת על האגם, העיר פוקרה והרי ההימלאיה המרשימים. נגיע לתצפית עם הזריחה, ונזכה למופע מרשים של צבעים על גבי ההרים המושלגים. לאחר ארוחת הבוקר נסע לקאלימאטי ונגיע עד "פגודת השלום העולמי" אשר נבנתה על ידי נזירים בודהיסטים מראגון יפני כדי לקדם את השלום בעולם. נרד לכיוון אגם ”פאווה" דרך "יער רניבן" היפיפה, נחזור ללייק סייד בשייט – אחר הצהרים נסייר בפוקרה כולל "מפלי דבי" (Devi’s Falls),, השוק המקומי, ומקדש "בינדיאבסיני" Bindyabasini Temple)) ומערת העטלפים.
הפארק הלאומי – שמורת צ'יטואן
יום 9-10 ב'-ג' הפארק הלאומי – שמורת צ'יטואן
הפארק הלאומי צ'יטואן הוא אחד מיהלומי הכתר של נפאל. בשנת 1973 הפך לשמורה לאומית וב1984הפך צ'יטואן לנכס עולמי ברשימת נכסי העולם של אונ"סקו. שמורה זו המשתרעת על שטח של 932 קמ"ר (לצורך השוואה- גדול פי 20 משטח השיפוט של תל-אביב)מכילה בתוכה את הקרנף ההודי, הפיל ההודי, הטגריס הבנגאלי ועד... כמעט 70% משטח הפארק מכוסה ביער עצי סאל.
היום אנו יוצאים ליומיים של חוויות בשמורת צ'יטואן (Chituan National Park) - לאחר נסיעה של שש שעות (בערך)ת נגיע לשמורה ולאחר מנוחה קלה נצא לספרי על גב פילים במשך 2-3 שעות – נוכל לגלות את סוגים שונים של צבאים, קופים, חזירי בר, כנף אחד קרן, ביזון, נמרים ואם המזל יאיר לנו פנים הנמר הבנגאלי הלילי חמקמק גם. למחרת נגלה ונחווה את הג'ונגל במלא עוצמתו.....שייט בקנו (הדרך הטובה לגלות את מקום שבו חיים התנינים, או ציפורי המים) רכיבת פילים, סיור בכפר טרו וכו....בערב נוכל ליהנות מסרט על החי והצומח או מערב ריקודים על ידי שבט הטרו.
לינה ב Tigerland Safari Resort.
יום 11 (ד') צ'יטואן – קטמנדו

בשעות הבוקר נצא לשדה התעופה "בהראטפור" ונטוס חזרה לקטמנדו.
לאחר הנחיתה נעבור למלון.
ארוחת ערב ומופע פולקלור – מופע של ריקודם שונים על ידי קהילות שונות של נפאל (The Newars, Shepas, Magars, Gurungs, Tamangs Thaurus, etc).
לינה בקטמנדו. 
יום 12 (ה') קטמנדו – תל אביב
לאחר ארוחת בוקר נפקוד את שדה התעופה, משם תמריא טיסתנו לתל אביב דרך איסטנבול. ננחת בנתב"ג בשעות הערב עייפים אך מרוצים לסיומו של טיול מדהים.

הערות חשובות

 • תוספת לקבוצה המונה בין 20 ל 24 איש: 100$
 • על תשלום בכרטיס אשראי יחול תוספת של 2%

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
NEP 12D 160218/10/202030/10/20203925 $תעסה רחלהמחיר מותנה במינימום 20 מטיילים משלמים.
*תוספת ליחיד בחדר: 760 $

מחיר הטיול כולל

 • טיטיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
 • טיסות פנים כמפורט בתכנית.
 • מיסי נמל והיטלים (נכון לדצמבר 2017 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה).
 • בתי מלון כפי שמופיעים במסלול – 4 & 5 כוכבים.
 • אירוח ע''ב חצי פנסיון כשר + אפשרות לכריכים בהכנה עצמית לצהריים.
 • פנסיון מלא בשמורה "צ'יטואן".
 • אוטובוס תיירים ממוזג לאורך כל המסלול.
 • סיורים, ביקורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • כשעתיים של תירגול יוגה.
 • חצי יום "רפטינג" בנהר ה"טרישולי".
 • שייט על אגם "פאווה".
 • מופע פולקלור בקטמנדו.
 • טיסת בוקר מעל "הר אוורסט" כולל העברות (מקום ישיבה ליד חלון מובטח).
 • אשרת כניסה לנפאל 25$.
 • טיפים לנותני השירות בחו"ל.
 • מדריך ישראלי מנוסה מצוות Asia Travel – רחל תעסה.

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיפ למדריך הישראלי, כנהוג לתת בין 4 ל 5 דולר ליום לאדם.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול.
השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול