03-5256677
 
 

המיוחדים של אסיה טרוול

 
  • נופש פסח כשר במלון 5* מפואר ומפנק  באתר תיירות נופש   חדש ויוקרתי, עיר הקיט  האולימפית - סוצ'י.  במרחק נסיעה קצר משדה  תעופה, מ ציע חופשה מושלמת  עם אקלים נפלא  על שפת הים  השחור  למרגלות הרי הקווקז,  עיר  מוקפת  בפארקים ירוקים, שדרות תוססים.  אטרקציות  לכל המשפחה !        
     
  • אוזבקיסטאן, הנמצאת בין נהר אמו דריה לנהר סיר דריה, הייתה ערש ומרכז לציויליזציות אדירות. דרך המשי העוברת דרכה, אדמותיה הפוריות, עריה העשירות ומסחרה העשיר משכו אליהם מחד כובשים מהוללים ככורש, אלכסנדר מוקדון, ראשוני המוסלמים וצ'נגיז ח'אן, ומאוחר יותר מעצמות אדירות כבריטניה ורוסיה הצארית; מאידך  היו עריה מרכז לימוד ודעת ראשון במעלה שמשך אליו את גדולי המלומדים. מכאן יצאו גדול המתמטיקאים של ימי הבינים, החשוב ברופאים של אותן שנים, האסטרונום הראשון – אל בירוני שמו – שטען, 400 שנה לפני קופרניקוס, שהארץ סובבת את השמש ועוד רבים וטובים. בטיולנו זה נרחיב מאד בכל הנושאים הללו. בלב טיולנו תעמוד העיר סמרקנד, ששמה הרטיט לבבות מיליונים. נכיר באופן יסודי את המסגדים העצומים שבה, מבני הקבורה שהם מן היפים בעולם כולו ונסייר בכיכר הרגיסטאן, שיש אומרים שהיא היפה בכיכרות תבל,  נערוך סיור יסודי ביותר גם בבוכרה, העיר שמלומדיה השפיעו עמוקות על העולם כולו, כולל חלקים שבדרך כלל מטיילים אינם מורשים להגיע אליהם. בחיוה, עיר בנויה בבוץ שנשתמרה להפליא, נעסוק במדענים הגדולים שנולדו באסיה התיכונה. בשאחריסאבז, העיר הירוקה בה נולד הכובש הגדול תימור, נתוודע למשפחה התימורית שהשפעתה על התרבות והארכיטקטורה בעולם עומדת עד היום. תשומת לב מיוחדת נקדיש לבירה טשקנט, עיר הלחם, המשלבת ישן וחדש. לא נוותר על טיולי טבע בהרים שבמזרח המדינה. נלמד גם על אוזבקיסטאן המודרנית, מדינה המחפשת את זהותה בקשיים גדולים. נתוודע לאסון האקולוגי הנורא של הנהרות החרבים והולכים וימת אָרָל העצומה שכבר כמעט נעלמה. ישן וחדש, מונומנטלי וטרגי, רוחות מן העבר וקשיי ההווה, כל אלה מחכים לנו באוזבקיסטאן, ליבה של אסיה התיכונה.
     
  • מוסקבה וסנט פטרבורג הפכו במהירות - מערים עם זיכרונות היסטוריים ופוטנציאל בלתי ממומש - לערים סואנות, מארחות תיירות ויוצרות קשר תוסס עם הזרים המשתאים מן המערב. אלו שתיים מבירות התרבות של אירופה שעדיין גורמות למבקר סערת רגשות. מוזיאונים ואמנות, כנסיות ואדריכלות, תיאטרון ומוסיקה בערים המבטאות יותר מכל את התרבות הרוסית העשירה. כיפות זהב, גילופי אבן, פיתוחי עץ ואיקונות מצוירות המעטרות את הכנסיות. נתוודע לתרבות הקלאסית, לים המגדלים ולאבני הדרך בפאר היסטוריה יהודית עתיקה, כל אלו ילוו אותנו לאורך הטיול המשלב ביקור באירועים תרבותיים במיטב אולמות הערים.
     

צור קשר

שלח

מטיילים כותבים

 
מטיילים כותבים

אסיה טרוול בפייסבוק

 
 
 

טיולים מאורגנים - סין

פריט תוכן זה אינו בתוקף