03-5256677

טיול לגיאורגיה 8 ימים כשר
מסלול מקיף כולל הקווקז הגבוה

גיאורגיה (Sak'art'velo – בשמה המקומי) – היא מדינה קטנה עם נופים פסטוראליים ומפסגות מושלגות; היסטוריה מרתקת ועתיקה, פולקלור צבעוני, שורשים יהודיים מרשימים וגם סכסוכים אתניים לא פשוטים. בשל מיקומה האסטרטגי הייתה במשך תקופות ארוכות בהיסטוריה צומת תרבותי וגאוגרפי חשוב. ברכס הקווקז שלאורך גבולה הצפוני עברו דרכים מרכזיות. היא "ארץ גיזת הזהב", מקום הולדתו של היין, מטבח טעים להפליא ותרבות הכנסת אורחים שלא תפגשו בשום מקום בעולם!
 
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

באסיה טרוול מקבלים יותר

 • תכנית טיול מלאה בכל יום - ללא ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים (למעט בימים בהם טסים).
 • כל הסיורים כלולים, ללא תוספות כספיות הנקראות "אופשיונאלס".
 • חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים.
 • מופעי פולקלור יחודיים בגאורגיה
 • ארוחת BBQ בחיק הטבע.
 • ביקור ברובע היהודי ובבתי הכנסת.

מסלול הטיול

(יום א') תל אביב – טביליסי
יום הגעה (יום א') תל אביב – טביליסי

נטוס לטביליסי בירת גאורגיה (Tbilisi). המראה בשעה 19:40 , נחיתה בשעה 23:05 (זמני טיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה). עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטביליסי.

 
(יום ב') טביליסי – גורי – קוטאיסי
יום 2 (יום ב') טביליסי – גורי – קוטאיסי
אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה מערבה אל גורי (Gori)- עיר הולדתו של סטאלין, שם נבקר במוזיאון המוקדש לו ונראה את בית ילדותו. נבקר בעיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe) "מבצר האלוהים" שידעה פריחה על דרך המשי ונבקר במסתוריה, נמשיך מערבה אל עבר העיר קוטאיסי (Kutaisi)- העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה השוכנת כ- 120 ק"מ מזרחית לים השחור. בעיר זו השתמרו סממנים רבים מימי הביניים: כנסיות מהמאה ה-11 ומבנים מרשימים אחרים. נסייר בעיר, נראה את הרובע היהודי, נתרשם מבית הכנסת המהווה דוגמה מעניינת לארכיטקטורה יהודית בעיר שבה התקיים היישוב היהודי הגדול ביותר בגיאורגיה. ארוחת ערב ומופע פולקלור מקומי.

(יום ג') קוטאיסי – בורג'ומי – באקוריאני
יום 3 (יום ג') קוטאיסי – בורג'ומי – באקוריאני

הבוקר יוקדש לסיור בעיר קוטאיסי (Kutaisi): נסייר במתחם גלאטי ובו מכלול חשוב של מנזרים וכנסיות ובהם גם קברו של המלך דויד הבונה ,הנחשב לאחד מאבותיה המייסדים של ממלכת גיאורגיה בימי הביניים. לאחר השלמת הסיור, נבקר במערת הנטיפים פרמותאוס, נצא לכוון העיירה בורג'ומי (Borjomi) ונסייר בפארק הלאומי. פארק מיוער זה הוקם סביב מעיינות המים המינרליים המפורסמים הקרויים על שמו. הוא נוסד בשנת 1929 וסמוך לשמורת הטבע הגדולה ביותר בגיאורגיה. נעלה למרומי ההר ברכבל לתצפית על הפארק. לינה בבקוריאני.

(יום ד') באקוריאני – וארדזיה-בקוריאני
יום 4 (יום ד') באקוריאני – וארדזיה-בקוריאני

העיירה ההררית באקוריאני (Bakuriani) שימשה כאתר סקי בימי ברית המועצות. כיום תושביה מתפרנסים בעיקר מחקלאות ,עיבוד עצים ונהנים מחיים שקטים באזור מיוער וצונן. נמשיך ל-וארדזיה (Vardzia) המהווה את אחד מאתרי המורשת התרבותית החשובים ביותר בגיאורגיה. אתר זה מכיל מערכות חצובות של מערות הסדורות בקומות ובטורים ארוכים מעל אפיקו שלנהר ה-קורה. עיר מערות זו נבנתה ועוצבה במאות 13-12 בידי המלך גיאורגי ה-3 ובתו , המלכה תמר. במערות שחלקן נבנו למטרות מגורים וחלקן לאחסון יש פרסקאות עתיקים שהם אוצר אומנותי חשוב להבנת התפתחותה של האומנות הפלסטית הנוצרית. נמשיך ונעצור לתצפית מול מבצר חרטביסי (Khertvisi) מהמאה ה- 10 לספירה, שהיה פעיל בתקופה הפיאודלית של גאורגיה. בדרכנו חזרה נעבור בעיר אחלציחה (Akhaltsikhe) ונבקר בבית הכנסת העתיק שבה. לינה בבקוריאני.

(יום ה') בקוריאני- גודאורי- הקווקז הגבוה
יום 5 (יום ה') בקוריאני- גודאורי- הקווקז הגבוה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע חזרה מזרחה לכיוון טביליסי ומשם נפנה אל ההרים המרשימים - הקווקז הגבוה. בדרך נבקר בעיר מצחטה (Mtskheta)- הבירה העתיקה של גיאורגיה ובה אחד מאתרי המורשת החשובים ביותר לאומה הגיאורגית- הקתדרלה הענקית סווטי צחובלי –'העמוד נותן החיים'. לאחר הביקור במתחם הכנסייה ובסמטאות העיר העתיקה נמשיך עם האוטובוס לעבר הקווקז הגבוה בדרך הצבאית הגאורגית . נעצור בדרך לתצפית על אגם ז'ינבלי המלאכותי ועל מצודת אנאנורי הימי-ביניימית היפיפיה שעל גדותיו. לקראת ערב, לאחר נסיעה בנופים הרריים מרשימים, נגיע למלוננו בגודאורי, עיירה המשמשת אתר סקי בחורף. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.
(יום ו') גודאורי – הקווקז הגבוה -טביליסי
יום 6 (יום ו') גודאורי – הקווקז הגבוה -טביליסי
עם בוקר נטפס עם האוטובוס במעלה הקווקז הגבוה כשהנוף המרהיב משנה את צורתו מידי סיבוב ופיתול. נמשיך בנסיעה בג'יפים מקומיים בין יערות ירוקים ונופים הרריים גבוהים ומרשימים. נבקר במתחם כנסיית השילוש הקדוש גרגטי (Gergeti Trinity Church) מהמאה ה-14. זוהי כנסייה קטנה ומרשימה השוכנת בנקודת תצפית מרשימה מול הר קזבגי (Kazbek). מעל 600 שנה אבני הכנסייה נחשפות לפגעי מזג אוויר ושרדו סופות שלגים, גשמים ופלישות. הכנסייה נחשבת לסמל של העמידות הגאורגית בפני פולשים זרים. בדרך נעצור בנקודות תצפית ובמונומנט האחווה המציין את הידידות בין רוסיה לגאורגיה משנת 1986 לקראת הצהריים נצא בנסיעה לטביליסי. אחר הצהריים נגיע למלון להתכונן לקראת שבת. סעודת שבת באחד מבתי הכנסת בטביליסי.
(שבת) טביליסי
יום 7 (שבת) טביליסי
לאחר קפה ועוגה, נצא לתפילה שחרית בבית הכנסת. נסעד סעודת שבת במרכז הקהילתי. לאחר הסעודה נצא לסיור רגלי בטביליסי.
נשוטט בשדרות רוסטבלי – רחובה הראשי של טביליסי שנקרא על שמו של משורר הגאורגי המפורסם – שוטא רוסטבלי (ShotaRustaveli). נצפה על כנסיית ציון מהמאה ה- 5, נטייל בסמטאות העיר, נתרשם מכלל האדריכלות המרהיבה המאפיינת את טביליסי ועוד. נשוב לסעודה שלישית במרכז הקהילתי. במוצ"ש נהנה ממופע פולקלור.
לינה בטביליסי.

(יום א') טיביליסי
יום 8 (יום א') טיביליסי
בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גאורגיה. טביליסי (הקרויה גם בשם Tiflis) שעל גדות הנהר Mtkvari, היא העיר הגדולה ביותר של גאורגיה ובירתה. העיר הוקמה במאה ה-5 לספירה על ידי המלך הגאורגי Vakhtang Gorgasali הפכה לבירת גאורגיה במאה ה-6. נבקר במוזיאון הלאומי לאומנות המציג יצירות אומנות גאורגית, רוסית ואירופאית או במוזיאון האתנוגראפי (תלוי בזמני הפתיחה) . נשוטט בכנסיות Metekhi מהמאה ה-13 וכנסיית Anchiskhati מהמאה ה-6 לספירה. נרד לכיוון מעינות גפרית המפורסמות של טביליסי. במעלה ההר "נטפס" עם הרכבל למצודת נריקלה נראה את פסל "אימא גאורגיה" ונמשיך לשוק של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו. לאחר ארוחת ערב נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזור לתל אביב , מלאי חוויות מארצות הקווקז.

יום 9 (יום ב') טביליסי- ת"א
המראה בשעה 00:15 , נחיתה בשעה 01:50 (זמני הטיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה).

הערות חשובות

 • רמת התשתיות (כולל המלונות) הינה נמוכה מהסטנדרטים האירופאים, לכן בחלק מהערים מדובר במלונות הטובים בנמצא.

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
GEO K8 290729/07/201805/08/20181645 $אמירה אילן
GEO K8 050805/08/201812/08/20181645 $יוסף סהר
GEO K8 190819/08/201826/08/20181645 $יוסף סהר
GEO K8 071007/10/201814/10/20181645 $מדריך מצוות אסיה טרוול
*תוספת ליחיד בחדר: 275 $

מחיר הטיול כולל

 • טיסה ישירה ת''א - טביליסי - ת''א.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • אירוח ע''ב חצי פנסיון + כריכים בהכנה עצמית לצהריים (קייטרינג כשר לאורך כל הטיול).
 • אוטובוס תיירים ממוזג.
 • ג'יפים מסוג NIVA באזור קזבגי.
 • כל הסיורים המפורטים בתוכנית.
 • ארוחת ערב חגיגית בליווי מופע פולקלור גאורגי.
 • טיפ לנותני שירותים בחו''ל.
 • מדריך ישראלי מצוות ASIA TRAVEL.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • מפגש קבוצה לפני יציאה לטיול.
 • מסי נמל והטילים (נכון לדצמבר 2017 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה).

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות אישיות 
 • תשר למדריך ישראלי כנהוג  
 • כל מה שאינו כלול בסעיף "המחיר כולל".

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול

צור קשר