rus
03-5256677
 
 

המיוחדים של אסיה טרוול

 
 • נפאל - חבל ארץ הנמצא בין הודו לסין, על מדרונות הרי ההימלאיה, אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר בעולם. אנו נגלה ונהנה במשך 12 יום ממדינה עם נופים מדהימים, אנשים ידידותיים, תרבויות עתיקות ומקדשים קסומים. 80% מפסגות ההרים הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל ומהוות את אחד ממוקדי המשיכה העיקריים שלה. נטייל בינות למקומיים, בשבילים צרים ומתפתלים ובכפרים קטנים ונידחים שהם עדיין צורת החיים המקובלת ביותר בנפאל: יותר מ-80% מהאוכלוסייה מתגוררת מחוץ לערים הגדולות ומתפרנסת מעיבוד חלקות אדמה על טרסות ירוקות. 5 קצת היסטוריה: במשך שנים רבות השלטון של נפאל התחלף בין רודנים ושושלות מלוכה רבות. ב-1989 התקומם העם הנפאלי. תגובת הממשלה היתה קשה וכללה מעצרים, עינויים שהביאו למותם של מאות אנשים. התוצאה הייתה שלאחר מספר חודשים המלך Birendra פיזר את הממשלה, הפך את המפלגות הפוליטיות לחוקיות והקים ממשלת אחדות זמנית עם מפלגות אופוזיציה במטרה ליצור דמוקרטיה - משימה שכבר הביאה לתוצאות בשנתיים הראשונות לאחר המרד.      
   
 • האי זנזיבר הוא חלק מארכיפלג זנזיבר, הממוקם כ-50 ק"מ מחופי טנזניה. עיר הבירה היא זנזיבר סיטי והרובע העתיק שלה, סטון טאון, הוכרז כאתר מורשת עולמי. אגדות רבות שנקשרות לזנזיבר, נוצרו בתקופת שלטונו של הסולטן ברגש בן סעיד (Barghash), בסוף המאה ה-19. לאחר שהוריקן היכה בחופי זנזיבר והשמיד חלק גדול ממטעי התבלינים, הורה הסולטן לייבא כ-16 אלף עבדים כדי לשקם את התעשייה המקומית. הרומן בין זנזיבר לגידול התבלינים החל לפני מאות שנים, והתגבר ככל שהחלו הספינות מהמזרח לעגון באי ולהמשיך משם אל השווקים הרחוקים. בשיא תקופת הסחר בתבלינים, נחשבו איי זנזיבר ליצרני הציפורן הגדולים בעולם. עד היום, זנזיבר היא יצרנית תבלינים איכותיים שבראשם תבלין הציפורן - הגדל על העצים שבאי פמבה ומיועד למגוון שימושים ברפואה ובמסחר. הטיול בין הסמטאות של סטון טאון, "עיר האבן" של זנזיבר, הוא כמו מסע בעולם של אגדות מסיפורי אלף לילה ולילה. ספינות עבדים היוצאות מהנמל, שקי תבלינים להם ריח עז ומשכר, סוחרי זהב ושנהב המציגים את השלל מרחבי אפריקה, דייגים שחוזרים מהים וערבוביה ססגונית של קולות, ניחוחות, צבעים וטעמים. והחופים? יפים יותר מכל גלויה. טבע, תרבות, שלווה, מלונות מפוארים על המים – הנה כל מה שמחכה לכם באחד היעדים הנפלאים ביותר בעולם.   " target="_self">
   
 • טיול אל נופי בראשית בהם הזמן עמד מלכת ... קירגיסטן היא ארצם של הנוודים רוכבי סוסים המגדלים צאן ובקר למרגלות הפסגות המושלגות של רכס הטייאן שאן, ששיאן מגיע ל-7,439 מטריםבפסגת ה Jengish Chokusu . הנופים המרהיבים כולליםאגמים הרריים קטנים, כרי מרעה מוריקים ונהרות ארוכים ומתפתלים. וכן מאהלי נוודים ולצידם עדרי סוסים הרועים באחו.  
   

צור קשר

שלח

מטיילים כותבים

 
מטיילים כותבים

אסיה טרוול בפייסבוק

 
 
 

אוזבקיסטן 9 ימים כשר

במסלול מקיף ומרתק
 
אוזבקיסטן - מדינה צעירה, שקמה עם קריסתה של ברית המועצות. מורשתה המפוארת עתיקה בהרבה מגילה כמדינה. כאן עברה דרך המשי, בה הובילו את שכיות החמדה של סין לאירופה. בעת מסע הכיבושים של ג'ינגס חאן, הפכה אוזבקיסטן למרכז חשוב לעמים התורכו- מונגוליים. מנהיג אחר - טימור לנג – יצר במאה הארבע עשרה אימפריה אדירה שבירתה סמרקנד. אוזבקיסטן משלבת בתוכה את מורשתם של השבטים התורכיים והמונגוליים ותרבות האיסלם, הודו ופרס. בערי אוזבקיסטן נוכל לראות את המבנים המרשימים שנבנו במאות הקודמות- המסגדים, בתי המדרש, בתי המרחץ, החומות, המינארטים ואת תושבי המקום השומרים על מסורת אבות.
 

מסלול הטיול

מסלול הטיול


מסלול הטיול מפורט

יום יציאה (ג') ת"א- טשקנט
(ג') ת
נצא בטיסת ערב לטשקנט, בירת אוזבקיסטן, העיר הרביעית בגודלה בברית המועצות לשעבר.
יום 1 (ד') טשקנט
 (ד') טשקנט
יום 1 עם הנחיתה לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר טשקנט (Tashkent), עיר ירוקה עם אלפי עצים. נבקר: באנדרטה לרעידת האדמה, בכיכר אמיר-תימור, בכיכר העצמאות, בבניין הפרלמנט החדש, במוזיאון לאמנות שימושית, שנפתח ב-1937 ומשמש להצגת חפצי נוי ועיצוב של תחילת המאה. בשוק הגדול המקורה ןניסע ברכבת התחתית של טשקנט, שהיא מן היפות בעולם. נשוב למלון לארוחת ערב.
יום 2 (ה') טשקנט – סמרקנד
 (ה') טשקנט – סמרקנד
נשלים את סיורנו בטשקנט ובהמשך ניסע לסמרקנד. בדרכנו נעצור ב"צ'אי חאנה - סנגזור", שם תקבל את פנינו בתופים ומחולות להקת פולקלור מקומית עם ארוחת מנגל - "על האש". מכאן ניסע דרך מעבר שערי טימור Timur"" אל סמרקנד (Samarkand), בירתו היפהפייה של טימור לנג (Timur Lang). בשעת ערב מאוחרות נגיע לבית המלון במסרקנד.
יום 3 (ו') סמרקנד
 (ו') סמרקנד
  יום סיורים מלא בעיר הציורית, עיר של כיפות ומינרטים מצופים קרמיקה בגווני טורקיז. נבקר ב'גור-י אמיר' ( Gur Emir ) המוזוליאון, שבו קבורים טימור לנג (Timur Lang) וממשיכיו (מאה 15). נכיר מקרוב את כיכר הרגיסטאן ( Ragistan ) – מדרסת אולוג בק, מדרסת האריות ומדרסת הזהב. נבקר בנקרופוליס 'שאה-י זינדה' ( Shakhi Zinda )- השאחה החי - שהקרמיקה שלו מעוררת עניין בעולם כולו. נבקר במצפה הכוכבים שבנה המלך האסטרונום אולוג-בק ( Ulugbek observatory ), ממנו נגיע לקבר המיוחס לנביא דניאל Daniel) ). בדרכנו חזרה נבקר בבית הקברות היהודי, במוזיאון אפרוסיאב שם נראה תמשיח קיר עתיק יומין ובו ציור של שיירה על דרך המשי. משם נגיע לארמונו של אברהם קלנטרוב (Avraham Kalantarov) , נחזור למלון ונתארגן לקבלת שבת . סעודת ליל שבת במלון.
יום 4 (שבת) סמרקנד
 (שבת) סמרקנד

 לאחר קפה ועוגה במלון, נצעד לתפילת שבת בבית הכנסת, הנמצא באחת מסמטאות הרובע היהודי ('מחלה' (Mahalla)

יום 5 (א') סמרקנד – שאהר י סאבז – בוכרה
 (א') סמרקנד – שאהר י סאבז – בוכרה
 הבוקר נשלים סיורנו בסמרקנד: נבקר בשרידי מסגד'ביבי חאנום' (Bibi Hanum), ממנו נצעד לשוק המרכזי והצבעוני של סמרקנד המלא כל טוב,נבקר במפעל שטיחים אפגנים, נצפה בתהליך אריגת שטיחי הצמר ושטיחי המשי המרהיבים. מכאן ניסע לבוכרה, דרך שאהר-י סאבז (Shahrisabz), עיירת הולדתו של טימור Timur Lang), מייסד האימפריה. מן העיר המפוארת נותר שער ארמון אק-סאראי (Ak Saray), שגובהו כ40 מטרים. הוא מעוטר בקרמיקה מרהיבה הנראית כעבודת תחרה בצבעי טורקיז, לבן וזהב. לאחרהשלמת הביקור ניסע לבוכרה((Bukhara, אליה נגיע בשעת לילהמאוחרת.
יום 6 (ב') בוכרה
(ב') בוכרה
  היום נצא ליום סיור חוויתיבעיר בוכרה ((Bukhara. בוכרה היתה אחת מתחנות המסחר החשובות בדרך המשי. נבקרבמוזילאון איסמעיל סמאני (Samanides), ב 'צ'שמה איוב (Chashma Ayub) (מעין איוב). נבקר ב'ארק' – (Ark) ארמון החורף של האמיר המשמש כמוזיאון, נתרשםמן המינרט פוא-י קלאן (Poi-Kalian) וממדרסת 'מיר-י איוב' (Miri Ayub). נבקר בשווקים המקורים וברובע היהודי ונגיעל"לאב-י האוז" Lyab-I Hauz ) ), בריכת מים גדולה ומרכז חיי העיר. נבקר במדרסת 'נאדיר דיוואן באגי' (Nadir Divan-Beghi) , אשר בעבר שימשה כ'קרוון-סראי' (Karavan Sarai), ממולו מתנשא ה'חאנקא'(khanaka) שבה מצאו מחסה הדרוישים. מכאן נצאלארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה עלים ח'אן, הנמצא בפרברי העיר. במיתחם ארמונות, גנים ובריכותוסיפורים מופלאים. בערב נצפה במופע פולקלור מקומי.
יום 7 (ג') בוכרה – חיווה
 (ג') בוכרה – חיווה
 נצא בנסיעה אל חיווה מן הערים היפות בעולם, המרוחקת מבוכרה כ-450 ק"מ. חיווה היא עיר-מוזיאלית הממוקמת בנווה המדבר של ח'וראזם. העיר העתיקה שבין החומות נשתמרה בשלמותה. לפי האגדה שם, בנו של נוח, גילה כאן באר וזעק 'חייואק' (מים חיים). חיוה הייתה קיימת כנראה כבר במאה ה-8. תחילה שימשה כמבצר וכתחנת סחר על אחד מנתיבי דרך המשי. עם ההגעה ארוחת ערב ולינה במלון.
יום 8 (ד') חיווה – אורגנז' – טשקנט
 (ד') חיווה – אורגנז' – טשקנט

נצא ליום סיור מרתק. חיווה, פנינת נווה המדבר החורזמי. ברשימת האתרים בעלי חשיבות עולמית, נבקר בעיר הפנימית על ארמנותיה ובמאוזוליאום על שמו של פאהלוואן מחמוד ( Pahlvan Mahmud ) הגיבור המקומי שכבש את יצרו, במסגד יום השישי העתיק, בו 218 עמודי עץ מגולפים, מגדל Kalta Minar , מינרט ומאדרסה על שמו של Islam Khoja , מדרסת Muhammed-Amin-Khan , ארמון Kunya-Ark ועוד. נמשיך ונבקר בבתי המלאכה לעבודות יד שונות כמו גילופי עץ, בובות תיאטרון העשויות מעיסת נייר ועוד. לקראת הערב נטוס אל הבירה – טשקנט, לינה במלון.

יום 9 (ה'): טשקנט – ישראל
 (ה'): טשקנט – ישראל
 נשכים מוקדם ונצא לשדההתעופה של טשקנט, משם נטוס לנתב"ג.תל אביב
 
 

הערות

 •  ייתכנו שינוים בסדר הביקורים והימים.
  

קבצים מצורפים

תאריכי יציאה ומחירים

*תוספת ליחיד בחדר: 275 $

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות, ת"א-טשקנט-ת"א.
 • טיסת פנים במסלול אורגנצ' - טשקנט.
 • אשרת כניסה (ויזה) קבוצתית לאוזבקיסטן.
 • מלונות 4* בטשקנט ומלונות דרגת תיירות טובה בייתר הערים.
 • ארוחות על בסיס חצי פנסיון / כשר + כריכים לצהריים.
 • 3 מופעי פולקלור מקומיים.
 • אוטובוס תיירים ממוזג לכל אורך המסלול .
 • רכבים פרטיים למעבר הרים מסמרקנד לשאהר-י סאבז .
 • כניסות לכל האתרים המופיעים במסלול הטיול.
 • מדריך מקומי המלווה את הקבוצה לכל אורך המסלול דובר אנגלית.
 • מדריך ישראלי מנוסה מצוות מדריכי Asia Travel
 • מסי נמל והיטלים 201$ (נכון לפברואר 2017 וכפוף לשינויים מחברת התעופה).
 • מפגש קבוצה לפני יציאה לטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • תשר לנותני השירותים בחו"ל - 45 $ (מדריכים מקומיים, נהגים, סיורים ועוד).
 • ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות (טלפון, שתייה וכדומה).
 • תשר מדריך ישראלי כנהוג.

 
ליצירת קשר עם נציג החברה לחץ/י כאן
 
לחוות דעת מטיילים לחץ/י כאן

אצלנו מקבלים יותר

אצלנו מקבלים יותר

 • תכנית טיול מלאה בכל יום - ללא ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים (למעט בימים בהם טסים).
 • כל הסיורים כלולים, ללא תוספות כספיות הנקראות " Optional  ".
 • קייטרינג צמוד לכל אורך המסלול, חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים.
 • מופעי פולקלור יחודיים + תצוגת אופנה מקורית
 • ארוחת BBQ בחיק הטבע.
 • ביקור ברובע היהודי, בבתי הכנסת

גלריית תמונות

גלריית תמונות

מתעניינים לטיול במסלול ייחודי זה ?

השאירו פרטים, אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים על טיול בארץ נפלאה זו.

השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה

 
*
*
*
נקה   
 
חזרההדפסשלח לחבר