03-5256677

טיול לגאורגיה וארמניה 12 יום כשר
מסלול מקיף כולל הקווקז הגבוה

גאורגיה (Sak'art'velo– בשמה המקומי) – היא מדינה קטנה עם נופים פסטוראליים ומפסגות מושלגות; היסטוריה מרתקת ועתיקה, פולקלור צבעוני, שורשים יהודיים מרשימים וגם סכסוכים אתניים לא פשוטים. בשל מיקומה האסטרטגי הייתה במשך תקופות ארוכות בהיסטוריה צומת תרבותי וגאוגרפי חשוב. ברכס הקווקז שלאורך גבולה הצפוני עברו דרכים מרכזיות. היא "ארץ גיזת הזהב", מקום הולדתו של היין, מטבח טעים להפליא ותרבות הכנסת אורחים שלא תפגשו בשום מקום בעולם!
 
ארמניה - היא מדינה הגובלת בטורקיה במערב, גאורגיה בצפון וכן באיראן ואזרבייג'ן. למרות גודלה הקטן, ארמניה היינה בעלת שורשים היסטוריים ותרבותיים מרשימים המוצאים ביטוי באדריכלות מרשימה המתמזגת בנופים מקסימים ומסורת עתיקת ימים. לאזור זה, לפי התנ"ך הגיעה תיבת נוח וכאן תוכלו לראות את הקשת המקורית שמסמלת את הברית בין אלוהים לבני אדם. האומה הארמנית הקטנה עברה תלאות רבות, מאבקים רבים להכרה בעצמאותה וחשיבותה ואנשיה הפטריוטים נושאים בגאווה את השתייכות הארמנית. טיול עם נופים מרהיבים, אתרים היסטוריים מרשימים, תרבויות מעניינות, מלווה בהומור ארמני, תרבות הכנסת אורחים ואנרגיה חיובית גאורגית, כל זה מטובל בהרבה יין וגבינות.
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

באסיה טרוול מקבלים הרבה יותר

 • תכנית טיול מלאה בכל יום - ללא ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים (למעט בימים בהם טסים).
 • כל הסיורים כלולים, ללא תוספות כספיות הנקראות "אופשיונאלס".
 • חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים.
 • מופעי פולקלור יחודיים בגאורגיה ובארמניה.
 • ארוחת BBQ בחיק הטבע.
 • ביקור ברובע היהודי ובבתי הכנסת.

מסלול הטיול

(יום א' ) ת''א – טביליסי
יום 1 (יום א' ) ת''א – טביליסי
נטוס לטביליסי בירת גאורגיה (Tbilisi). המראה בשעה 19:40 , נחיתה בשעה 23:05 (זמני טיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה). עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטביליסי.
(יום ב') טביליסי – גורי – קוטאיסי
יום 2 (יום ב') טביליסי – גורי – קוטאיסי

אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה מערבה אל גורי (Gori)- עיר הולדתו של סטאלין, שם נבקר במוזיאון המוקדש לו ונראה את בית ילדותו. נבקר בעיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe) "מבצר האלוהים" שידעה פריחה על דרך המשי ונבקר במסתוריה, נמשיך מערבה אל עבר העיר קוטאיסי (Kutaisi)- העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה השוכנת כ- 120 ק"מ מזרחית לים השחור. בעיר זו השתמרו סממנים רבים מימי הביניים: כנסיות מהמאה ה-11 ומבנים מרשימים אחרים. נסייר בעיר, נראה את הרובע היהודי, נתרשם מבית הכנסת המהווה דוגמה מעניינת לארכיטקטורה יהודית בעיר שבה התקיים היישוב היהודי הגדול ביותר בגיאורגיה. ארוחת ערב ומופע פולקלור מקומי.

(יום ג') קוטאיסי – בורג'ומי – באקוריאני
יום 3 (יום ג') קוטאיסי – בורג'ומי – באקוריאני
הבוקר יוקדש לסיור בעיר קוטאיסי (Kutaisi): נסייר במתחם גלאטי ובו מכלול חשוב של מנזרים וכנסיות ובהם גם קברו של המלך דויד הבונה ,הנחשב לאחד מאבותיה המייסדים של ממלכת גיאורגיה בימי הביניים. לאחר השלמת הסיור, נבקר במערת הנטיפים פרמותאוס, נצא לכוון העיירה בורג'ומי (Borjomi) ונסייר בפארק הלאומי. פארק מיוער זה הוקם סביב מעיינות המים המינרליים המפורסמים הקרויים על שמו. הוא נוסד בשנת 1929 וסמוך לשמורת הטבע הגדולה ביותר בגיאורגיה. נעלה למרומי ההר ברכבל לתצפית על הפארק. לינה בבקוריאני.
(יום ד') – באקוריאני – וארדזיה - בקוריאני
יום 4 (יום ד') – באקוריאני – וארדזיה - בקוריאני
העיירה ההררית באקוריאני (Bakuriani) שימשה כאתר סקי בימי ברית המועצות. כיום תושביה מתפרנסים בעיקר מחקלאות ,עיבוד עצים ונהנים מחיים שקטים באזור מיוער וצונן. נמשיך ל-וארדזיה (Vardzia) המהווה את אחד מאתרי המורשת התרבותית החשובים ביותר בגיאורגיה. אתר זה מכיל מערכות חצובות של מערות הסדורות בקומות ובטורים ארוכים מעל אפיקו שלנהר ה-קורה. עיר מערות זו נבנתה ועוצבה במאות 13-12 בידי המלך גיאורגי ה-3 ובתו , המלכה תמר. במערות שחלקן נבנו למטרות מגורים וחלקן לאחסון יש פרסקאות עתיקים שהם אוצר אומנותי חשוב להבנת התפתחותה של האומנות הפלסטית הנוצרית. נמשיך ונעצור לתצפית מול מבצר חרטביסי (Khertvisi) מהמאה ה- 10 לספירה, שהיה פעיל בתקופה הפיאודלית של גאורגיה. בדרכנו חזרה נעבור בעיר אחלציחה (Akhaltsikhe) ונבקר בבית הכנסת העתיק שבה. לינה בבקוריאני.
(יום ה') בקוריאני - גודאורי - הקווקז הגבוה
יום 5 (יום ה') בקוריאני - גודאורי - הקווקז הגבוה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע חזרה מזרחה לכיוון טביליסי ומשם נפנה אל ההרים המרשימים - הקווקז הגבוה. בדרך נבקר בעיר מצחטה (Mtskheta)- הבירה העתיקה של גיאורגיה ובה אחד מאתרי המורשת החשובים ביותר לאומה הגיאורגית- הקתדרלה הענקית סווטי צחובלי –'העמוד נותן החיים'. לאחר הביקור במתחם הכנסייה ובסמטאות העיר העתיקה נמשיך עם האוטובוס לעבר הקווקז הגבוה בדרך הצבאית הגאורגית . נעצור בדרך לתצפית על אגם ז'ינבלי המלאכותי ועל מצודת אנאנורי הימי-ביניימית היפיפיה שעל גדותיו. לקראת ערב, לאחר נסיעה בנופים הרריים מרשימים, נגיע למלוננו בגודאורי, עיירה המשמשת אתר סקי בחורף. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.
(יום ו') גודאורי – הקווקז הגבוה - טביליסי
יום 6 (יום ו') גודאורי – הקווקז הגבוה - טביליסי
עם בוקר נטפס עם האוטובוס במעלה הקווקז הגבוה כשהנוף המרהיב משנה את צורתו מידי סיבוב ופיתול. נמשיך בנסיעה בג'יפים מקומיים בין יערות ירוקים ונופים הרריים גבוהים ומרשימים. נבקר במתחם כנסיית השילוש הקדוש גרגטי (Gergeti Trinity Church) מהמאה ה-14. זוהי כנסייה קטנה ומרשימה השוכנת בנקודת תצפית מרשימה מול הר קזבגי (Kazbek). מעל 600 שנה אבני הכנסייה נחשפות לפגעי מזג אוויר ושרדו סופות שלגים, גשמים ופלישות. הכנסייה נחשבת לסמל של העמידות הגאורגית בפני פולשים זרים. בדרך נעצור בנקודות תצפית ובמונומנט האחווה המציין את הידידות בין רוסיה לגאורגיה משנת 1986 לקראת הצהריים נצא בנסיעה לטביליסי. אחר הצהריים נגיע למלון להתכונן לקראת שבת. סעודת שבת באחד מבתי הכנסת בטביליסי.
(שבת) טביליסי
יום 7 (שבת) טביליסי
לאחר קפה ועוגה, נצא לתפילה שחרית בבית הכנסת. נסעד סעודת שבת במרכז הקהילתי. לאחר הסעודה נצא לסיור רגלי בטביליסי.
נשוטט בשדרות רוסטבלי – רחובה הראשי של טביליסי שנקרא על שמו של משורר הגאורגי המפורסם – שוטא רוסטבלי (ShotaRustaveli). נצפה על כנסיית ציון מהמאה ה- 5, נטייל בסמטאות העיר, נתרשם מכלל האדריכלות המרהיבה המאפיינת את טביליסי ועוד. נשוב לסעודה שלישית במרכז הקהילתי. במוצ"ש נהנה ממופע פולקלור.
לינה בטביליסי.
(יום א') טביליסי
יום 8 (יום א') טביליסי
בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גאורגיה. טביליסי (הקרויה גם בשם Tiflis) שעל גדות הנהר Mtkvari, היא העיר הגדולה ביותר של גאורגיה ובירתה. העיר הוקמה במאה ה-5 לספירה על ידי המלך הגאורגי Vakhtang Gorgasali הפכה לבירת גאורגיה במאה ה-6. נבקר במוזיאון הלאומי לאומנות המציג יצירות אומנות גאורגית, רוסית ואירופאית או במוזיאון האתנוגראפי (תלוי בזמני הפתיחה) . נשוטט בכנסיות Metekhi מהמאה ה-13 וכנסיית Anchiskhatiמהמאה ה-6 לספירה. נרד לכיוון מעינות גפרית המפורסמות של טביליסי. במעלה ההר "נטפס" עם הרכבל למצודת נריקלה נראה את פסל "אימא גאורגיה" ונמשיך לשוק של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו.
(יום ב') טביליסי - אגם סוואן ( ארמניה)
יום 9 (יום ב') טביליסי - אגם סוואן ( ארמניה)
לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לארמניה, נעבור את ביקורת הגבולות ונמשיך בנסיעה לאגם סוואן (Sevan). ימה זו ידועה גם בשם "העין הכחולה של ארמניה". סוואן הוא האגם הגדול ביותר בארמניה ואחד האגמים האלפיניים הגדולים ביותר בעולם (נמצא בגובה 1,898 מטר על פני הים!). על גדות האגם בנויות שתי כנסיות יפות שהפכו לנוף בלתי - נפרד ממנו קומפלקס Sevanaranh Monastric. לינה בסוואן.
(יום ג') אגם סוואן - ירוואן
יום 10 (יום ג') אגם סוואן - ירוואן
הבוקר נצא מהמלון באגם סוואן לכיוון יירוואן (Yerevan), בירת ארמניה והעיר הגדולה ביותר בה. היא שוכנת על גדות הנהר חראזדן (Hrazdan). ייסודה משויך למאה ה-8 לפני הספירה. נתחיל את היום בסיור היכרות עם העיר. נשוטט בכיכר הרפובליקה ונראה את בניני משרד החוץ והפרלמנט, נראה את פסלו של האייק (Hayk), הפטריארך האגדי שייסד את האומה הארמנית, נרד בCascades מדרגות מסיביות לבנות המובילות מהעיר התחתונה אל פארק העיר היפיפה. נבקר במוזיאון ההסטורי של ירוואן, נראה את פארק הניצחון עם הפסל אם ארמניה. נבקר באתר להנצחת השואה הארמנית, ונמשיך לשוק האוכל התוסס. נסיים את הסיור במסגד הכחול המייצג את ההיסטוריה האסלאמית של העיר (באם יאפשר הזמן) ונבקר בבית הכנסת היהודי ביראוון… נחזור למלוננו לארוחת ערב ,אחריה נצא למופע פולקלור מסורתי.
(יום ד') ירוואן – חור וויראפ – נורוואנק – בית קברות יהודי עתיק – ירוואן
יום 11 (יום ד') ירוואן – חור וויראפ – נורוואנק – בית קברות יהודי עתיק – ירוואן
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק אררט לביקור במתחם המנזר חור וויראפ בו ישב הקדוש גרגורי "המאיר" בכלא במשך 13 שנים. במקום ישנה התצפית הטובה ביותר על הר אררט השוכן בגבולות תורכיה. נמשיך בנסיעה דרך קניון יפהפה למנזר נוראוונק מהמאה ה-13 שנחשב למבנה ארכיטקטוני מיוחד. משם נמשיך לכפר ייגאגיס בו נמצא בית קברות יהודי ייחודי עתיק יומין, מהמאות ה14-13. נראה את בית הקברות והמצבות העתיקות הכתובות בעברית ובארמית. משם נחזור לירוואן.
(יום ה') ירוואן – גארני - אגם סוואן – טביליסי
יום 12 (יום ה') ירוואן – גארני - אגם סוואן – טביליסי
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיור במקדש Garni - דוגמה מובהקת לאדריכלות העתיקה של ארמניה. מדובר במקדש מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים. נעלה על רכבי שטח 4X4 ונטייל בערוץ הבזלתי בעל צורות המשושים - גארני ונתרשם מהיופי המרשים של האזור. נמשיך ונבקר במנזר המערות Geghard הנמצא בקרבה. המנזר נבנה בשיטה מיוחדת המאפשרת לצלילים בתוך הבניין להישמר באוויר במשך כ-40 שניות. בדרך חזרה נתרשם מקשת אבן הבנויה על גבעה. הקשת נבנתה לכבוד המשורר הארמני המפורסם Yegishe Charents שנהג לצפות מנקודה זו אל הר אררט (Ararat) וליהנות מהנוף המרשים במקום. נמשיך בנסיעה חזרה לטביליסי בירת גאורגיה, בעוברנו את ימת סוואן (Sevan), נעבור דרך מעברי הרים אשר גם שמשה כחלק מדרך המשי ונתפעל מנופים עוצרי נשימה. לאחר ארוחת ערב בטביליסי נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזור לתל אביב , מלאי חוויות מארצות הקווקז.
(יום ו') טביליסי- ת"א
יום 13 (יום ו') טביליסי- ת"א
המראה בשעה : 00:15 , נחיתה בשעה 01:50 (זמני טיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה).

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
GEA 12D 160616/06/201927/06/20192165 $אסתר רוזנגרטן-ברייט
GEA 12D 300630/06/201911/07/20192165 $אילנה קורצוויל
GEA 12D 070707/07/201918/07/20192165 $מנחם שלו
GEA 12D 280728/07/201908/08/20192165 $אסתר רוזנגרטן-ברייט
GEA 12D 180818/08/201929/08/20192165 $מנחם שלו
GEA 12D 250825/08/201905/09/20192165 $מדריך מצוות אסיה טרוול
*תוספת ליחיד בחדר: 445 $

מחיר הטיול כולל

 •  טיסה סדירה ישירה לטביליסי
 •  11 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה / ראשונה
 •  אירוח ע"ב חצי פנסיון + כריכים בהכנה עצמית לצהריים (אוכל כשר לכל אורך הטיול)
 •  אוטובוס תיירים ממוזג
 •  ג'יפים מסוג Niva באזור קזבגי
 •  כל הסיורים ומופעים המפורטים בתוכנית
 •  ארוחת ערב חגיגית בליווי מופע פולקלור גאורגי
 •  מדריך ישראלי מצוות מדריכי אסיה טרוול
 •  מדריך מקומי דובר אנגלית
 •  טיפ לנותני השירות בחו"ל
 •  מסי נמל והיטלים (נכון לדצמבר 2017 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה)
 •  ויזה לארמניה

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות
 • טיפ למדריך ישראלי ׁׁ(כנהוג - 5 דולר ליום)

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול

צור קשר