03-5256677

טיול לפורטוגל 8 ימים כשר
מבצרים עתיקים ארמונות פאר ועיירות ציוריות

בואו ליהנות מטיול ייחודי ומיוחד בפורטוגל, ארץ יפה ומרשימה, אשר שמשה מוצא לתרבות האירופאית הקתולית והותירה חותם בדמות מגלי עולם שיצאו ממנה, מבצרים עתיקים, ארמונות פאר, כנסיות מרשימות ועיירות ציוריות. ערב רב של תרבויות בשילוב שמש ים תיכונית נעימה הפכו את פורטוגל ליעד תיירותי אטרקטיבי במיוחד!
פורטוגל היא מדינה השוכנת לצידה של ספרד, בצד המערבי של חצי האי האיברי, לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי. מדובר ברפובליקה דמוקרטית, כמו מרבית מדינות אירופה, לפורטוגל אין דת רשמית. נכון להיום, יש בפורטוגל כ-750 יהודים בעיקר בליסבון.
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

באסיה טרוול מקבלים יותר

 • ליסבון – מבצר סן ג'ורג', אנדרטת המגלים, המוזיאון הימי, הרובעים אלפמה ובלם.
 • סינטרה – ביקור בארמון הלאומי.
 • קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה.
 • סיור בעיירות קשקאיש ואשטוריל.
 • אובידוש – ביקור בעיירה הציורית.
 • בטליה – צפייה על מנזר הניצחון.
 • קואימברה – סיור באוניברסיטה העתיקה ובספרייה.
 • בלמונטה - סיור בעיירת האנוסים כולל בית הכנסת והמוזיאון היהודי.
 • טרנקוסו - סיור ברובע היהודי העתיק בעיירה.
 • פורטו – תחנת סן בנטו, הרובע היהודי העתיק, בית הכנסת, שייט על נהר הדאורו.

מסלול הטיול

 תל אביב – ליסבון - טומאר
יום 1 (ב') תל אביב – ליסבון - טומאר
ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה לליסבון ,בירת פורטוגל , לאחר ההגעה ,נסע לעיר טומאר (Tomar)ונבקר בה. טומאר נחשבת אחד מתכשיטיה ההיסטוריים של פורטוגל ואף חשוב יותר היא העיירה ה"טמפלרית" האחרונה. יש בה מונומנטים הרבים כמו הטירה והמנר של המסדר של ישו – אחד המונומנטים החשובים ביותר בפורטוגל שהוכרז כאתר מורשת עולמית של UNESCO . נבקר בבית הכנסת של טומאר שהוא בית כנסת שנבנה באמצע ה מאה ה15 והשמור ביותר מימי הביניים של פורטוגל. בתום הסיור נמשיל ונסע לקסטלו דה וידה (Castelo De Vide) שם נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת- ארוחת ערב כשרה ולינה במלון.

בלמונטה - טרנקוסו
יום 2 (ג') בלמונטה - טרנקוסו
לאחר סיור בקסטלו דה ווידה כולל הרובע היהודי נסע לבלמונטה דרך קסטלו דה מארואו עוד אתר מרתק בפורטוגל. נגיע לעיירה בלמונטה ובה קהילת אנוסים ששימרו את מסורתם היהודית בסתר ושבו ליהדות לפני כעשרים שנה ונקראים שבי ישראל. שם נבקר במוזיאון היהודי ובבית הכנסת החדש. נמשיך לעיירה טרנקוסו- נבקר ברובע היהודי הנמצא בתוך העיירה המוקפת חומה מימי הביניים. במרכזה ההיסטורי של העיירה נראה מספר שרידים יהודיים דוגמת תבליט של אריה המופיע על אחד מקירות הבניינים ומהווה ככל הנראה את גור האריה שסימל את שבט יהודה. לאחרונה נחנך במקום מרכז יהודי עם בית כנסת קטן בו נבקר. בתום הסיור נעבור למלונינו לארוחת ערב ולינה.
טרנקוסו – פורטו
יום 3 (ד') טרנקוסו – פורטו
נמשיך צפונה לעיר פורטו, השנייה בגודלה בפורטוגל. נעבור לאורך עמק הדואורו, מקום גידול ענבי היין של פורטוגל. העיר פורטו בנויה על שפך נהר הדואורו לאוקיינוס האטלנטי. חלקה ההיסטורי הוגדר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נראה את אולמה הראשי של תחנת הרכבת סן בנטו אשר קירותיה ותקרתה מעוטרת באריחי קרמיקה ייחודים. נשוט על נהר הדואורו.
ארוחת ערב ולינה בפורטו.
פורטו – אביירו – יער בוסאקו - קואימברה
יום 4 (ה') פורטו – אביירו – יער בוסאקו - קואימברה
נצא מפורטו וניסע דרומה לעיר אביירו אשר זכתה לכינוי "ונציה של פורטוגל". יופייה של אביירו טמון בגשריה הנמוכים, בתעלותיה ובסירות הצרות בעלות החרטום הגבוה המעוטרות בציורים צבעוניים המבטאים את היצירתיות של בני המקום. נמשיך ונבקר ביער בוסאקו, (Bucaco) הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות, ובו עצים עתיקים ומכוסים חזזיות. בלב היער ניצב ארמון בוסאקו, ששימש זמן קצר את מלכי פורטוגל. ניסע לעיר קואימברה השוכנת על נהר מונדגו, נסייר באוניברסיטת קואימברה המפורסמת שהוקמה בשנת 1290 ונחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה. נבקר בספרייה הבארוקית מהמאה ה-18 ובה כחצי מליון ספרים שנכתבו על ידי סופרים, אומנים, מגלי עולם וגדולי אומה פורטוגזים נוספים. בערב נוכל לצאת למופע שירי פאדו טיפוסי, שירת הפאדו היא שירה נוגה המבוצעת על ידי זמר או זמרת ומלווה בגיטרה בת 12 מיתרים. מקורה של השירה אינו ברור ,אך יתכן כי הובאה על ידי ספני הים הפורטוגזים כעיבוד לשירים עצובים ששמעו מהעבדים בברזיל. הפאדו הוא חלק בלתי נפרד מתרבות הפולקלור של פורטוגל.
ארוחת ערב ולינה במלון בקואימברה.
קואימברה - בטליה - אובידוש – ליסבון
יום 5 (ו') קואימברה - בטליה - אובידוש – ליסבון

היום נפקוד את העיירה בטליה ונראה מבחוץ את מנזר סנטה מריה דה ויטוריה המהווה יצירת מופת גותית כבירה שנבנה לציון ניצחון על הצבא הספרדי. נמשיך לעיירה אובידוש (Obidos), המוקפת חומה ואשר סמטאותיה הן כמוזיאון פתוח לאמנות עממית. בעיירה ישנו רחוב ראשי אחד שממנו מסתעפות סמטאות ציוריות של בתים מסוידים בלבן וחומות המקיפות אותה. משם נמשיך לעיר הבירה ליסבון. נגיע אל המלון להכנות לשבת. נלך לתפילה לבית הכנסת "שערי תקווה". ארוחת שבת, לינה בליסבון. 
ליסבון
יום 6 (שבת) ליסבון
אחרי תפילה בבית הכנסת "שערי תקווה" ופגישה עם חברי הקהילה היהודית הקטנה שבו, נלך לארוחת שבת.נטייל ברגל לאורך שדרת העצמאות ונרד לאזור העיר התחתית הגובלת שפך נהר הטז'ו. נסתובב בסמטאות רובע אלפאמה העתיק, נטייל ברובע באישה – ליבה הסואן של העיר וברובע ביירו אלטו הצופה על העיר מלמעלה. במוצאי שבת ערב חופשי - לינה בליסבון.
ליסבון-סינטרה-קאבו דה רוקה-אשטוריל-קשקאיש
יום 7 (א') ליסבון-סינטרה-קאבו דה רוקה-אשטוריל-קשקאיש
היום נבקר בליסבון הממוקמת לחוף האוקיינוס האטלנטי ובשפך נהר הטאז'ו .משערים, כי ליסבון נוסדה ע"י הפניקים או היוונים הקדמוניים ונקראה "אוליסיפיו ". כאשר הערבים השתלטו על האזור נקראה העיר בשם אל - ליסבונה ,ממנה נוצר השם הפורטוגלי של העיר "לישבואה". העיר הגיעה לשיאה במאה ה- 16 – זמן פריחתה של האימפריה הפורטוגלית. מאה זו תיזכר כתקופת תור הזהב של ליסבון שהפכה לשער של אירופה לסחורות מהמזרח הרחוק ולזהב שיובא מברזיל .כיום פני העיר משלבים ישן עם החדש. נקדיש את היום לביקור באתרים המרכזיים של ליסבון. נראה את כיכר רוסיו, בה ישבה בזמנו האינקויזיציה. נראה את מבצר סן ג'ורג' ,ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על העיר. מהתצפית נרד לסמטאות רובע אלפמה, בו היה ממוקם בעבר הרובע היהודי - הג'ודריה. נתקדם ונראה את מנזר ג'רונימוס שנבנה בשנת 1496 ומהווה דוגמה מופלאה לאדריכלות המנואלינית. נסייר ברובע בלם, שם נראה את אנדרטת מגלי הארצות בדמות ספינה אשר בחרטומה ניצב אנריקה הספן וכן דמויות נוספות מההיסטוריה הפורטוגלית.
נמשיך בעיירה ההררית סינטרה שם קר בארמון הלאומי אשר שימש מעון קיץ למלכי פורטוגל.
נמשיך לתצפית מרהיבה מהנקודה המערבית ביותר באירופה ,קאבו דה רוקה. מצוק זה מתנשא כ-150 מטר מעל החוף והרוחות בו עזות. נערוך במקום סיור רגלי קצר ולאחר מכן נגלוש עם האוטובוס במורדות ההרים עד הגיענו לעיירות אשטוריל וקשקאיש אשר שימשו בעבר ככפרי דייגים והפכו לעיירות קייט. נסייר בעיירות הללו ונשוטט בין דוכני המזכרות . ארוחת ערב ולינה בליסבון.
ליסבון - תל אביב
יום 8 (ב') ליסבון - תל אביב
לאחר ארוחת בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה....
 

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
POR 8D 020702/07/201809/07/20181805 €אסתר רוזנגרטן-ברייט
POR 8D 200820/08/201827/08/20181795 €מדריך מצוות אסיה טרוול
POR 8D 081008/10/201815/10/20181765 €אסתר רוזנגרטן-ברייט
*תוספת ליחיד בחדר: 415 €

מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות.
 • 7 לילות במלון מדרגת תיירות טובה/ראשונה.  
 • מיסי נמל/דלק והיטלי בטחון, נכון לדצמבר 2017 (כפוף לשנויים !).
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון + כריכים לצהריים בהכמנ עצמית.
 • מדריך ישראלי מנוסה מצוות אסיה טרוול.
 • סיורים וכניסות לאתרים כמפורט במסלול.
 • אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע התוכנית.
 • תשר לנותני שירותים בחו''ל.
 • סבלות בבתי המלון (מזוודה 1 לנוסע).

מחיר הטיול אינו כולל

 • תשר למדריך הישראלי (כנהוג 5 יורו ליום לאדם).
 • ביטוח רפואי/מטען.
 • הוצאות אישיות וכל אשר אינו מופיע בסעיף "המחיר כולל".

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול

צור קשר