03-5256677

טיול לאתיופיה 12 יום כשר
ארץ אגדות וקיסרים

אתיופיה היא בין המדינות המרתקות באפריקה כולה. למדינה היסטוריה עתיקה שניכרת בכל חלקי המדינה: הצפון הנוצרי ניקד את האיזור בשלל כנסיות מרהיבות, הדרום, בו ומתרכזות תרבות שבטיות קדומות שחיות בלי לדעת מודרנה מהי. ליהודים יש חיבור מיוחד אל אתיופיה - מימיה של מלכת שבא ועד ימינו, והיא, בתמורה, הופכת להיות אחד מיעדי התיירות המובילים לישראלים באפריקה. הבירה, אדיס אבבה, משמשת פעמים רבות נקודת מוצא מוצלחת לטיולים, והיא מאפשרת את הנוחיות שמחפשים המבקרים בערים גדולות מסוגה.
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

באסיה טרוול מקבלים יותר

 • פעמיים שייט! באגם טאנה ובאגם צ'אמו.
 • סיור במתחם ארמונות פאסילדס.
 • טיול בפארק הלאומי "שמורת סימיאן".
 • סיור ב"ירושלים החדשה"- ללאליבלה.
 • יום ג'יפים ברכבי 4X4!
 • סיור בפארק הלאומי ABIJATA.
 • ביקור בג'ינקה ושבט הקונסו.
 • ביקור בשמורת מאגו ושבט המורסי.

מסלול הטיול

תל אביב - אדיס אבבה- האווסה
יום 1 (א') תל אביב - אדיס אבבה- האווסה
לאחר הנחיתה באדיס אבבה נפגוש את הצוות המקומי ונצא באוטובוס דרומה דרך הבקע הסורי-אפריקאי. נעצור באגם זיוואי, נתרשם מעופות המים ומחיי המקומיים נמשיך לסיור בשמורת אגמי אביאטה-שאלה שם נוכל לפגוש יונקים קטנים עד בינוניים וסוגי ציפורים ועופות דורסים. נערוך תצפית על נקודת החיבור של האגמים ונמשיך בדרכנו דרומה.
נגיע להאווסה, עיר נאה היושבת על אגם באותו שם. לאחר שנתמקם במלון נצא לטיול קצר בעיר. לינה במלון Haile Resort
האווסה – ארבע מינץ׳
יום 2 (ב') האווסה – ארבע מינץ׳
נפתח את הבוקר בצפייה בציפורי המים הרבות של האגם בביקור בשוק הדייגים של האווסה, מבין הדייגים הרבים שפורעים את רשתותיהם נוכל לראות את השקנאי האפריקאי, חסידת מרבו, פרפור עקוד, קורמורנים ועוד…משם נסע דרומה לארבע מינץ׳, העיר הגדולה בדרום אתיופיה. ממש לפני ההגעה לארבע מינץ׳ נעלה להר גבוה הצופה על אגמי צ׳אמו ואבאיה המנותקים זה מזה בגשר יבשתי ויער צפוף. על ההר נכיר את שבט הדורזה, שנודעו בבקתות הענק שלהם, בכישורי האריגה שלהם ובאורח חייהם הפסטורלי. נערוך טיול רגלי בכפר הדורזה ונכיר את אורחות חייהם, המטבח המקומי המרתק ואמנותם.
משם נרד למרגלות ההר לארבע מינץ׳ היכן שנעביר את הלילה.
לינה במלון Paradise Lodge
ארבע מינץ׳ – ג'ינקה
יום 3 (ג') ארבע מינץ׳ – ג'ינקה
בבוקר נצא מערבה לכיוון עמק האומו, הקרוי ע״ש הנהר החשוב הזורם בו לעבר אגם טורקנה הקנייתי. נסע לצדו של אגם צ׳אמו ונראה את שיטות החקלאות המקומיות המבוססות על תעלות לצד האגם וטרסות באזורים ההרריים של קונסו. עם כניסתנו לעמק האומו, אתר מורשת עולמית של יונסק״ן. הנוף האנושי ישתנה וייקח אותנו חזרה עשרות אלפי שנים לתרבויות שמורות בצורה בלתי יאמנה. נראה את אנשי הוואיטו, באנה וה-צמיי שחיים אורח חיים שבטי והופעתם הססגונית מעוררת השתאות עבור מבקרים מהעולם החיצון. נבקר בשבט הקונסו- נכיר ונשמע אודות חייהם, לבושם, בתיהם המיוחדים והעזרה ההדדית המצויה במקום. בשיא היום, נבקר בשוק אלדובה שפעם בשבוע מושך אליו מאות מבני ההבאנה-האמר ההולכים שעות על גבי שעות מכל כפרי הסביבה בשביל למכור ולקנות בשוק. נסתובב בינות הדוכנים ונראה את בני ובנות הבאנה שמשתמשים באביזרי לבוש מפתיעים להופעתם הצבעונית.
לאחר הביקור בשוק נמשיך לג'ינקה, שם נכיר יותר לעומק את אחד השבטים הגדולים האחרונים שנותרו ביבשת – המורסי – לינה במלון Eco Omo Lodge
ג'ינקה – ארבע מינץ׳
יום 4 (ד') ג'ינקה – ארבע מינץ׳
נפתח את היום בביקור בכפר של בני המורסי אשר בנותיו משחילות קערת חרס בשפתותיהן, נשמע את הסיפור העומד מאחורי שבט מיוחד זה, נכיר מקרוב את דרך חייהם והתיישבותם.
נבין את צורות קישוטי הגוף השונים ומשמעותם ונשמע על הטקסים המהווים את אבני היסוד של הסדר החברתי בעם המרתק הזה. לאחר הצלילה לתוך התרבות העתיקה הזו נחזור על עקבותינו ונסע חזרה לנוחות של הלודג׳ בארבה מינץ' – מלון Paradise Lodge
ארבע מינץ׳ - אדיס
יום 5 (ה') ארבע מינץ׳ - אדיס
בתחילת היום נצא אל הטבע הפראי הסובב את אגם צ׳אמו ונשוט בסירה בתוך האגם. מלבד ציפורי המים הרבות (אנפה ארגמנית, נחשון אפריקאי, אגור אפור, אנפת גוליית) נוכל לחזות בסוסי היאור האדירים של האגם ובתניני המים המתוקים מהגדולים בעולם אשר שורצים לגדות האגם העשיר בדגה. כמו-כן נוכל לראות את הדייגים אשר יוצאים מדי יום ביומו לדוג באגם, שטים על בוציות פפירוס קלילות בינות לתמסחים ולהיפופוטמים. לאחר הרפתקת השייט נסע לשדה התעופה ונטוס לאדיס אבבה שם נבלה את הלילה.מלון Global Hotel
אדיס - גונדר
יום 6 (ו') אדיס - גונדר
נצא בטיסת בוקר לגונדר, עיר המלכים של צפון אתיופיה אשר שמה נקשר עם קהילת ביתא ישראל וההיסטוריה של מדינת ישראל כפי שאנו מכירים אותה.
נבקר במתחם הטירות המלכותי שבנו קיסרי תור הזהב של גונדר והעיר נבנתה סביבו ונכיר מעט את סיפורה ואופיה של העיר. נמשיך בנסיעה לקצה העיר שם נמצא וולקה, כפר שהיה של ביתא ישראל טרם עלייתם ארצה. נטייל בכפר ונבקר בבית העלמין היהודי שבמקום.
לאחר הביקור בוולקה ניסע למלון למרגייר, הקרוב לשכונות בהן חיה קהילת הממתינים לעלייה ארצה ושם נתכונן לשבת. לינה במלון Lammergeyer Hotel
 גונדר
יום 7 (ש') גונדר
את השבת נעביר עם הקהילה היהודית של גונדר, נתפלל תפילה משותפת בבית הכנסת של הקהילה ונכיר את סיפורה. במוצ״ש נצא לראות מופע מוסיקה מסורתית בגונדר אשר שמרה על אופיה הכפרי.
גונדר - הרי הסימיאן - גונדר
יום 8 (א') גונדר - הרי הסימיאן - גונדר
בבוקר נצא צפונה לכיוון שמורת הרי הסימיאן האדירים.
עם כניסתנו לשמורה נלך בינות הצוקים הדרמטיים והנופים עוצרי הנשימה. נכיר את הצמחייה הייחודית למקום ואת חיי הבר, כולל קופי הג׳לאדה המרשימים, הנמצאים אך ורק באתיופיה. אם יהיה לנו מזל, נוכל לראות את הקופים אשר רועים בשדות ההרריים (הקוף היחידי שרועה) ואת המבנה החברתי המרתק שלהם. לאחר טיול רגלי בשמורה נשוב למלון בגונדר. Lammergeyer Hotel
גונדר - בהיר דר
יום 9 (ב') גונדר - בהיר דר
לאחר ארוחת בוקר נצא דרומה לעבר שפלת טאנה והעיר בהיר-דר.
בדרך נעצור באאורה אמבה, כפר בלב הרמה האתיות שדוגל באורח חיים שיתופי ושוויוני ודומה בצורה מפתיעה לקיבוץ הישראלי. נכיר את דרך החיים הייחודית בכפר ונמשיך במסענו לכיוון בהיר דר.
לאחר ההגעה לבהיר-דר נתמקם במלון שנמצא ממש ליד הנילוס הכחול שיוצא מאגם טאנה הרחב. בערב נוכל לחוות את חיי הלילה בבהיר-דר אשר מאגדת מוסיקאים נודדים שמאלתרים בחרוזים ומנגינה שירים על מצב המדינה, זוטות מחיי היום-יום ובאי המקום.
לינה במלון Abay Minch Lodge
בהיר דר
יום 10 (ג') בהיר דר
בבוקר נצא לשיט על אגם טאנה המשובץ באיים ועליהם מנזרים עתיקים.
נבקר באחד המנזרים, היפה מכולם, בשם אורה קידנה מהרט. המנזר מתהדר בפרסקו עתיק המתאר סצנות מהתנ״ך כמו-גם מהברית החדשה. נטייל בחצי האי זגה אשר מאכלס את המנזר ונחשב לקדוש לבני המקום. לאחר ארוחת צהריים נצא לכיוון מפלי הנילוס הכחול, אשר נקראים באמהרית ״טיס אבאי״ - עשן היאור, ע״ש נתזי המים הרבים אשר המפלים מעלים לאוויר. לאחר הטיול באיזר הפסטורלי שמשמש כאגן הדגן של אתיופיה, נחזור לבהיר-דר וללודג׳ שלנו. Abay Minch Lodge
בהיר דר - לליבלה
יום 11 (ד') בהיר דר - לליבלה
היום ניקח עוד טיסה מקומית לכיוון לליבלה, עיר שנחצבה בסלע ע״י מלכי שושלת זאגווה בימי-הביניים. העיר, שנועדה להקל על עולים לרגל שלא יכולים להגיע עד ארץ ישראל, נבנתה בדמות ירושלים כפי שזו השתקפה בעדויות, אגדות ודמיונם של בני הזמן והמקום.
נסייר בין הכנסיות החצובות בסלע המונוליטי ונחזה בפלא האמיתי הזה שנעשה בתקופה בה הטכנולוגיה היתה בסיסית ביותר. נסיים את הערב בתצפית לעמק סימאנו המקסים ובארוחת ערב דשנה לכבוד הלילה האח רון שלנו באתיופיה.
לליבלה - אדיס אבבה - תל אביב
יום 12 (ד') לליבלה - אדיס אבבה - תל אביב
בבוקר נגיע בטיסה לאדיס אבבה, הבירה אתיופית ושם נתחיל לסכם את טיולנו. נעלה לתצפית על העיר מהר אנטוטו. מאוחר יותר נערוך סיור במוזיאון הלאומי עם התערוכה הפרה-היסטורית אשר מספרת את סיפור מוצא האדם ע״פ הפלאואנתרופולוגיה.
אחה״צ נבקר במרקטו, מהשווקים הגדולים באפריקה, שוק תוסס והומה אדם. בערב נבקר בבית חב״ד ונפרד מהמדינה המרתקת זו בארוחת ערב חגיגית. לאחר מכן נסע לשדה התעופה

הערות חשובות

* על בין 18-15משתתפים תחול תוספת של -.255 $לנוסע.
*תוספת ליחיד בחדר: 390 $

מחיר הטיול כולל

• טיסה ישירה סדירה לאדיס אבבה.
• טיסות פנים בהתאם למסלול הטיול.
• 11 לילות במלונות מדרגת תיירות טובה.
• אירוח על בסיס חצי פנסיון כשר (ארוחות בוקר ארוזות או בבית חב"ד בהתאם למסלול.(
• מדריך ישראלי מצוות ASIA TRAVEL.
• מדריך מקומי דובר אנגלית.
• סיורים וכניסות לאתרים כמפורט במסלול.
• מיסי נמל והיטלי בטחון (נכון לנובמבר 2017 וכפוף לשנויים!).
• אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
• רכבים 4*4 לנסיעות בדרום המדינה.
• תשר לנותני שרות בחו''ל.

מחיר הטיול אינו כולל

• אשרת כניסה 40 $.
• ביטוח רפואי/מטען, הוצאות אישיות שונות, כל אשר אינו מופיע במחיר כולל.
• התייקרות דלק מעת לעת כפי שיפורסם ע"י חברות התעופה והוצאות אישיות.
• תשר למדריך הישראלי (כנהוג  - 5$ ליום לאדם).

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול

צור קשר