077-9974087

טיול ליער השחור 8 ימים כשר
אגמים, מפלים ועיירות קסומות

היער השחור הוא אזור מקסים, הררי ומיוער בדרום-מערב של גרמניה.
הוא גובל עם שוויץ בדרום וצרפת במערב. מדובר באזור גיאוגרפי הגדול ביותר של גרמניה (אורכו כ-160 ק"מ ורוחבו כ-60 ק"מ בדרום וכ-30 ק"מ בצפון). האזור מאופיין ביערות, הרים, נהרות, נופים מדהימים, אוויר צח ועיירות קסומות - כל מה שצריך לטיול מוצלח ובריא לגוף ולנפש. בטיול נבקר בעיירות של שווייץ, צרפת וגרמניה. תכינו מצלמה, מצב רוח טוב ויוצאים ליער השחור!
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות
 • מידע שימושי

מסלול הטיול

(ג') ת"א – ציריך/באזל
יום 1 (ג') ת"א – ציריך/באזל

ניפגש בנתב"ג ונטוס ל באזל / ציריך– העיר הגדולה ביותר בשוויץ, לאחר שנאסוף את מזוודותינו, נצא ליער השחור דרך ציריך, נראה את רחובה הראשי, המדרחוב, הנהר ועוד.... נגיע לקרלסרוהה שבאזור היער השחור,ונעבור למלוננו בו נשהה במסגרת הטיול


(ד') מפלי טריברג פרייבורג אגם טיטי
יום 2 (ד') מפלי טריברג פרייבורג אגם טיטי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל ביער השחור לפרייבורג – בירת היער השחור, שפירושו של שמה – "העיר החופשית". נטייל במדרחוב הארוך, נראה את מבניה העתיקים שהופצצו ושוחזרו בצורה מוקפדת , נטייל בכיכר המרקט פלאץ המזכירה את אווירת ימי הביניים, נראה את הקתדרלה המרשימה בעוצמתה נראה את בית הכנסת הגדול והאנדרטה לנספים בשואה. לאחר הביקור בעיר נמשיך לאגם טיטי המרהיב ונטייל לאורך האגם מי שירצה יוכל לשחות באגם.נעשה שיט יפה ומרגיע, נבקר בעיירה הציורית טריברג 'עיר שעוני הקוקייה', נבקר ונתרשם ממפלי טריברג המרהיבים, הגבוהים בגרמניה. לאחר הביקור במפלים נשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה.
(ה') עיירות שו"מ: שפייר, וורמס ומיינץ
יום 3 (ה') עיירות שו"מ: שפייר, וורמס ומיינץ

יום עם היסטוריה יהודית לפנינו במדינת ריינלנד-פאלץ שבגרמניה. נצא לביקור בעיר וורמס .נבקר בבית הקברות היהודי מהעתיקים באירופה. נראה את הקתדרלה  ונבקר בבית הכנסת, נתרשם מהחומות ושער הקרוי ע"ש רש"י נקנח במדרחוב ונראה את האנדרטה המרשימה עם הכיתוב בעברית מוורמס נמשיך לשפייר. נראה את שריד בית הכנסת ממנו נותר רק קיר. נראה את הקתדרלה נטייל במדרחוב. נמשיך למיינץ נקראת במקורות היהודים מגנצא, והייתה עיר מרכזית ומכוננת ביהדות אשכנז. שלושת העיירות ביחד הרכיבו את שלוש הקהילות היהודיות הגדולות שלאורך הריין, שנודעו בראשי התיבות שו"ם. בסיום הטיול נשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה. 


(ו') באדן-באדן – אגם מומל - פרוידנשטאט
יום 4 (ו') באדן-באדן – אגם מומל - פרוידנשטאט

היום נצא לטיול בבאדן-באדן עיר המרחצאות והמרפא שבלב היער השחור. נטייל לאורכה של הטיילת ונראה את המבנים המרשימים שבעיר, חנויות היוקרה שבמדרחוב, הקזינו והקורהאוס. נמשיך לעיירה המקסימה פרוידנשטאט, בדרך נעצור באגם מומל המקסים. בהגעה לעיר, נבקר בכיכר השוק ה - MARKET PLATZ , אחת הכיכרות הגדולות בגרמניה נראה את בית העירייה ואת כנסיית העיר בסגנון הגותי-רנסאנסי בתום הסיור, נשוב למלוננו. התארגנות לשבת לאחר התפילה נסעד ארוחת שבת.

(שבת) קרלסרואה
יום 5 (שבת) קרלסרואה
לאחר תפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בקרבת המלון עם מלווה הקבוצה

(א') צרפת חבל אלזס, קולמר - שטרסבורג
יום 6 (א') צרפת חבל אלזס, קולמר - שטרסבורג

היום נחצה את הגבול לצרפת, לחבל אלזס, ניסע בדרך מרהיבה ביופיה אשר עוברת בנופים המיוחדים לאזור זה. נבקר בקולמר – עיר מקסימה המשלבת ישן וחדש, בניינים עתיקים, תעלות מים ובתים יפים הבנויים לצידן. נטייל בכיכרותיה  היפות של העיר ונראה גם את בית הכנסת היהודי. לאחר הביקור בקולמר נמשיך לשטרסבורג בירת האיחוד האירופי. נטייל באזור ה 'פטיט-פרנס' צרפת הקטנה חמד של אזור המקסים ביופיו. סכרים בתים עתיקים גשרים עתיקים. נראה את הקתדרלה המרשימה של העיר ואת כיכרותיה ועוד אתרים מרכזיים בעיר .בסיום היום  נשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה. 


(ב') שטוטגרט
יום 7 (ב') שטוטגרט

היום נצא לעבר העיר המכונה "עיר המכוניות". כאן נמצאים מרכזיהם של חברות הרכב 'מרצדס' ו'פורש'. לאחר ההגעה לעיר נבקר במוזיאון מרצדס המרשים. לאחר הביקור במוזיאון נראה את הכיכר המרשימה השלוס פלאץ, נמשיך למדרחוב המרשים בחנויות במרכזה של שטוטגרט – הקוניג שטראסה – שהוא למעשה קניון פתוח ונחשב לאחד מהגדולים בגרמניה. נראה את הארמון החדש, שלצידו ניצבים מבנים מודרניים ואת המוזיאון לאומנות הניצב מול הארמון החדש. בסיום היום נסעד את ארוחת הערב ונשוב למלוננו.

(ג') באזל
יום 8 (ג') באזל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל התעופה ונמריא בחזרה מלאי חוויות בסיומו של טיול מדהים.


הערות חשובות

מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות ת"א – באזל /צירך- ת"א 
 • מיסי נמל היטל ביטחון ודלק.
 • לילות במלון בדרגת תיירות טובה.
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים.
 • אוטובוס תיירים ממוזג.
 • סיורים וכניסות לאתרים לפי התוכנית.
 • מדריך ישראלי.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען אישי.
 • הוצאות אישיות שונות.
 • תשר למדריך ישראלי (4-5 יורו לאדם ליום, כנהוג).
השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

מידע שימושי

·        

המיוחדים של אסיה טרוול