077-6670060

טיול למונגוליה 12 יום כשר
טיול מרתק ל"ארץ השמיים הכחולים"

מונגוליה – היא מדינה במרכז אסיה, אשר גובלת ברוסיה בצפון ובשאר צדדיה גובלת בסין. מדובר במדינה גדולה למדי עם שטח אדיר - 1 564 116 км² ואוכלוסייה רק כ-3 מיליון איש... כך שלא בכל מקום נזכה לראות הרבה אנשים, מה שכן - הרבה טבע, נופים ובעלי חיים. מדובר בטיול מרתק לשוחרי מסעות, בין מיעוטים שונים ונוודים; נ00בשטחה מרוסיה הנוכחית! זו המדינה שעצרה את הצבאות של הצלבניים מפלישה לרוסיה ושילמה מחיר כבד בגלל המאבקים הפנימיים – ממלכות ואימפריות שונות, אשר קמו ונפלו ממש כאן. עוד הוכחה היסטורית שלעולם יש תכניות משלו ואחרי כל העוצמה נשארו הנופים הקסומים, שרידים ארכיאולוגיים, מנזרים מוזיאונים והרבה אנשים חייכנים עם גאווה וזיכרון גנטי לאותם הימים הגדולים, הרי מדובר בצעצועים של ג'ינגיס-חאן ובניו! טיול מקסים עם נופים, חוויות ואוכל כשר צמוד לאורך כל הדרך!
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1-2 (א'-ב') תל אביב – מוסקבה - אולאן באטאר
נפגש בנתב"ג לטיסת צהרים דרך יעד ביניים לאולאן באטאר (Ulan Bator). הגעה לאולאן באטאר בירת מונגוליה. לאחר ההגעה ונבקר בפסל הענק של הגיבור הלאומי "ג'נג'יס חאן"(ארוחת הבוקר תוגש בדך- פריסה בשטח)- נסע חזרה לאולאן באטאר ונבקר במוזיאון הלאומי ובככר ג'נג'יס חאן.
(ג') אולאן באטאר – פארק לאומי חוסטאי - באיינגובי
יום 3 (ג') אולאן באטאר – פארק לאומי חוסטאי - באיינגובי

לאחר ארוחת בוקר במלון, נצא מעיר הבירה ונתחיל את הטיול שלנו ברכבי שטח 4X4. בדרך הנוף התעשייתי יתחלף די מהר לנוף נצחי ובתולי של מונגוליה. נבקר בפארק הלאומי חוסטאי (Hustai) המשתרע על שטח ענק והוא ביתם של 459 מינים של צמחים עילאיים, 85 מינים של חזזיות, 90 מינים של טחב, 33 מינים של פטריות. 44 מינים של יונקים כולל: צבאים אדומים, איילות מונגוליות, אייל כרמל, כבשים בר, יעל, מרמיטות מונגוליים, זאבים אפורים; 217 מינים של ציפורים, 16 מינים של דגים, 55 מינים של פרפרים ומה לא. הפארק נוסד כדי לשמר על הזן הנדיר של סוסי פרז'בלסקי - על שמו מגלה ארצות וביולוג רוסי, שגילה את הזן Taghi ב 1860. נצפה על סוסי טגחי הפראים והמקסימים. נמשיך לבאיינגובי (Bayangobi), אזור מדבר גובי (Gobi) – המדבר הגדול ביותר של אסיה. למעשה, מדובר בסמי-מדבר כי ניתן לקיים בו חיים. לינה באזור.

(ד') חארחורין
יום 4 (ד') חארחורין
ניסע לכיוון קאראקורום (Kharakorum), הידוע היום בשמה חארחורין, בירת האימפריה המונגולית הקדומה של המאה ה-13. בין חומות העיר נחרץ גורלן של ממלכות וערי בירה, חוקקו חוקים והומלכו מלכים. מכאן יצאה בשורת שטרי הכסף אל העולם, כאן הוענק לראשונה החיסיון הדיפלומטי לנציגי הקיסר, וכאן הונהג לראשונה המנהג של הדרכון, אותו מסמך בעל תוקף בינלאומי המאשר זהותו של אדם. חארחורין אף פרשה חסותה והסדירה את התנועה והמסחר על "דרך המשי" המיתולוגית דרכה הועבר הידע הנדרש ל"המצאת הדפוס" באירופה של ימי הביניים, ודרכה אף הגיעה הספגטי לראשונה לאיטליה. אמנם מעט מאד שרד מאותה עיר אדירה, אך אנו נבלה את חלקו הראשון של היום בביקור באתרים השונים של העיר, בין היתר במנזר ארדן-זו הפעיל, במוזיאון המצוי בתחומי העיר העתיקה המוקדש בעיקר לתשמישי קדושה בודהיסטיים, במוזיאון החדש, הנבנה בסיוע יפני ובו מונצחת ההיסטוריה העשירה של העיר, ובמונומנט הנבנה לרגל חגיגות 800 שנה להכתרתו של צ'ינגיס ח'אן למלך העליון של שבטי הנוודים. לינה באזור.
(ה') יום היכרות עם היי הנוודים
יום 5 (ה') יום היכרות עם היי הנוודים
היום יוקדש להיכרות עם חיי הנוודים והנוודות. נתארח בבית משפחה מונגולית ונראה כיצד מתבצעת חליבת סוסות והכנת המשקה הלאומי – האיירג. חליבת היאק והכבשים. גם כן, תפיסת סוסים באורגה (פלצור) תוך כדי דהירת הסוסים – בניית "גר" מונגולי ו.....אם יתמזל מזלנו, נפגוש בציד ע"י בזים. בתום הסיור נחזור למחנה גרים.
(ו') מנזר טובחון
יום 6 (ו') מנזר טובחון
נהר האורחון זורם מרכס החאנגאי אשר במרכז מונגוליה כל הדרך אל ימת באיקאל אשר בסיביר, והינו הארוך מבין כל 154 הנהרות במונגוליה. עמק הנהר היווה מאז ומעולם מקום אשר אליו התנקזו נוודי הערבות, וכאן שכנו ערי הבירה של הממלכות ואף של האימפריות השונות אשר קמו ונפלו במהלך ההיסטוריה הסוערת של מזרח-מרכז אסיה. עדויות לתרבויות אלו ניכרות בשרידים הארכיאולוגיים אשר נתגלו, ועדיין מתגלים היום באזור. נצא את מחננו בשעת בוקר, ונגיע אל המקום ממנו נצא להליכה בת שעתיים וחצי (מתוכם כשעה בעלייה תלולה למדי) אל מנזר טובחון, המקום בו הסתתר מאימת הכובש המנצ'ורי הזאנבאזאר, מאבות הבודהיזם המונגולי. נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על קניון צ'ולוט העמוק... נחזור למחנה להכנות לשבת.
(שבת) אזור המעיינות החמים ומשחקים מונגוליים
יום 7 (שבת) אזור המעיינות החמים ומשחקים מונגוליים
אחרי תפילה וארוחת הבוקר, נצא לטיול רגלי באזור למסלול הליכה קצר אשר סופו בנביעת המים החמים.
את שאר היום נעביר במשחקים מונגולים מסורתיים. ארוחת ערב ולינה.
(א') עמק צ'ולואוט - אגם טרחין טצגן - הר הגעש חורגו
יום 8 (א') עמק צ'ולואוט - אגם טרחין טצגן - הר הגעש חורגו
לאחר יומיים שבהם נהנינו מיופייה של מונגוליה, נשוב אל המכוניות. היום ניסע אל אחת הדרכים היפות במונגוליה, מבעד למעברי הרים נישאים ולאורך נחלים צלולים. בפנינו נסיעה מרהיבה דרך חבל הארץ המכונה בפי המקומיים "גן העדן של מגדלי הסוסים" על יופיו המיוחד. נמשיך אל טאיחאר צ'ולו, סלע ענק הניצב בלב עמק שומם, ואשר שמו נקשר במיתולוגיה המקומית. נגיע לחופו של האגם הלבן (אגם טרחין טצגן), אגם וולקני רחב. נטפס אל הר הגעש חורגו, הר געש צעיר במושגים גאולוגיים, ונצפה בלועו המושלם. מכאן נרד להליכה לאורך משטח של לבה אשר נקרשה ונתקשתה בדרכנו אל אתר העלייה לרגל לצדו של האגם הלבן. נחזור למחנה גרים.
(ב') מורון – אגם חופסגול
יום 9 (ב') מורון – אגם חופסגול
היום נסע לעיר "מורון" - היא בירת איימאג חובסגול מונגוליה.
העיר התפתחה ממנזר בודהיסטי שהוקם ב-1809. ב-1921 במנזר חיו 1,300 למות. ב-1937 המנזר נהרס. בראשית שנות התשעים של המאה ה-20 בעיר הוקם מנזר בודהיסטי קטן, אז גם נמצא בקרבת העיר קבר המוני ובו כחמשת אלפים גופות של נזירים שהוצאו להורג (מספר זה הוא כאחוז אחד של כלל האוכלוסייה הבוגרת של מונגוליה ב-1937). נבקר במוזיאון המקומי ובשוק. נמשיך אל אגם חופסגול. ארוחת ערב ולינה במחנה גרים.
(ג') אגם חופסגול והאזור - רכיבת סוסים - שייט
יום 10 (ג') אגם חופסגול והאזור - רכיבת סוסים - שייט
ימת חופסגול, אחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם. סביבות האגם מהווים בית לא רק למינים רבים של חיות וצמחי בר, אלא גם לבני מיעוטים שונים. נגיע אל גדות האגם היפה ונצא לרכיבת סוסים לחופיו של האגם. נחפש אחרי בני שבט איילי הצפון. מיעוט קטן זה, החי בסביבות האדם החי מגידול חיות אצילות אלו, אשר מספקות לבני השבט את כל צרכיהם, החל מאמצעי תחבורה, דרך חלב, בשר, ואף עורות המשמשים להתקנת מלבושיהם ואף להכנת אוהליהם. בני מיעוט זה מונים כ-40 משפחות, ולכן לא נוכל להבטיח שנפגוש בהם, אך החיפוש אחריהם לגדות האגם, על גב סוס ובשייט על האגם יזמן לנו מראות נפלאים של האגם וסביבותיו. נשלב רכיבת אופניים על גדות האגם ובשעות הערב נשוב אל מחנה הגרים שלנו, בו נלון את הלילה.
(ד') אגם חופסגול - אבני האיילים – מורון - אולאן באטאר
יום 11 (ד') אגם חופסגול - אבני האיילים – מורון - אולאן באטאר
בשעת בוקר מוקדמת נעזוב את חופי האגם, ונצא בנסיעה צפונה. נעצור לבקר באתר קבורה ייחודי מהמאה ה5 ו7 לפני הספירה, המאופיין במצבות קברי אצילים ועליהן חריטות של מוטיבים אשר נועדו לשמש את האצילים בדרכם אל העולם הבא- אבני האיילים.
נמשיך אל מורון – עיר מחוזית טיפוסית ובירת מחוז חופסגול הצפוני. נצא אל שדה התעופה של מורון, ממנו נמריא אל אולאן באטאר. עם הנחיתה , נצא לביקור בחנות מפעל הקשמיר .נהנה מהופעת פולקלור ואם יישאר לנו זמן נשלים קניות.
יום 12 (ה') אולאן באטאר - מוסקבה - ת"א
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת העברה לשדה התעופה לטיסה הביתה דרך מוסקבה - נחיתה אחר הצהרים.

תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
MNG 12D 300830/08/202011/09/20204990 $תעסה רחל
*תוספת ליחיד בחדר: 475 $

מחיר הטיול כולל

 • טיסות סדירות דרך יעד בנים.
 • טיסת פנים אחת.
 • מדריכה מצוות אסיה טרוול – רחל תעסה.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית .
 • אירוח ע"ב חצי פנסיון + כריכים בהכנה עצמית לצהריים (אוכל כשר לכל אורך הטיול!).
 • קייטרינג צמוד בימים בהם נמצאים מחוץ לאולאן באטר. ארוחת ערב אחרונה באולאן באטאר.
 • בקבוק מים מינרלים לאדם ליום לאורך כל המסלול.
 • מכוניות 4X4 עם נהגים (לא נהיגה עצמית).
 • מופע פולקלור מונגולי.
 • כל הסיורים המפורטים בתוכנית, כולל ביקור בפארק הלאומי חוסטאי!
 • טיפ לנותני השירות בחו"ל.
 • מסי נמל והיטלים (נכון לדצמבר 2017 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה).

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות.
 • טיפ למדריך ישראלי כנהוג (4-5 דולר לאדם ליום).
 • כל מה שלא מופיע בסעיף "המחיר כולל".
השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול