077-9974087

טיול לגאורגיה 8 ימים כשר
מסלול מקיף כולל הקווקז הגבוה

גאורגיה (Sak'art'velo – בשמה המקומי) – היא מדינה קטנה עם נופים פסטוראליים ומפסגות מושלגות; היסטוריה מרתקת ועתיקה, פולקלור צבעוני, שורשים יהודיים מרשימים וגם סכסוכים אתניים לא פשוטים. בשל מיקומה האסטרטגי הייתה במשך תקופות ארוכות בהיסטוריה צומת תרבותי וגאוגרפי חשוב. ברכס הקווקז שלאורך גבולה הצפוני עברו דרכים מרכזיות. היא "ארץ גיזת הזהב", מקום הולדתו של היין, מטבח טעים להפליא ותרבות הכנסת אורחים שלא תפגשו בשום מקום בעולם!
 
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

באסיה טרוול מקבלים הרבה יותר

 • תכנית טיול מלאה בכל יום - ללא ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים (למעט בימים בהם טסים).
 • כל הסיורים כלולים, ללא תוספות כספיות הנקראות "אופשיונאלס".
 • חצי פנסיון כשר + כריכים לצהריים.
 • מופעי פולקלור יחודיים בגאורגיה
 • ארוחת BBQ בחיק הטבע.
 • ביקור ברובע היהודי ובבתי הכנסת.

מסלול הטיול

(א') תל אביב - טביליסי
יום 1 (א') תל אביב - טביליסי
נטוס לטביליסי בירת גאורגיה Tbilisi. עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטביליסי.
(ב') טביליסי - גורי - אופליסציחה - קוטאיסי
יום 2 (ב') טביליסי - גורי - אופליסציחה - קוטאיסי
אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה מערבה אל גורי Gori - עיר הולדתו של סטאלין, שם נבקר במוזיאון המוקדש לו ונראה את בית ילדותו. 
נבקר בעיר המערות אופליסציחה Uplistsikhe "מבצר האלוהים" שידעה פריחה על דרך המשי ונבקר במסתוריה, נמשיך מערבה אל עבר העיר קוטאיסי  Kutaisi - העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה השוכנת כ- 120 ק"מ מזרחית לים השחור. בעיר זו השתמרו סממנים רבים מימי הביניים: כנסיות מהמאה ה-11 ומבנים מרשימים אחרים. 
נסייר במתחם גלאטי מהמאה ה-12, אחת האקדמיות הראשונות באירופה ואתר שימור של אונסק”ו ובו מכלול חשוב של מנזרים כנסיות ובהם גם קברו של המלך דויד הבונה ,הנחשב לאחד מאבותיה המייסדים של ממלכת גיאורגיה בימי הביניים.
ארוחת ערב ומופע פולקלור מקומי.
לינה בקוטאיסי.

(ג') קוטאיסי - צקאלטובו - באקוריאני
יום 3 (ג') קוטאיסי - צקאלטובו - באקוריאני
הבוקר יוקדש לסיור בעיר קוטאיסי Kutaisi. נסייר בעיר, נראה את הרובע היהודי, נתרשם מבית הכנסת המהווה דוגמה מעניינת לארכיטקטורה יהודית בעיר שבה התקיים היישוב היהודי הגדול ביותר בגיאורגיה, לאחר השלמת הסיור נבקר בשוק המקומי.
נמשיך לצקאלטובו  לביקור במערת הנטיפים "פרומתאוס" Prometheus Cave, מערה גדולת מימדים, מה נעבור ב 15 החללים המרכיבים אותה והמכילים מגוון רב של זקיפים ונטיפים מרשימים.
ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

(ד') באקוריאני - וארדזיה - אחלציחה - בקוריאני
יום 4 (ד') באקוריאני - וארדזיה - אחלציחה - בקוריאני

העיירה ההררית באקוריאני  Bakuriani שימשה כאתר סקי בימי ברית המועצות. כיום תושביה מתפרנסים בעיקר מחקלאות ,עיבוד עצים ונהנים מחיים שקטים באזור מיוער וצונן. נמשיך ל-וארדזיה Vardzia המהווה את אחד מאתרי המורשת התרבותית החשובים ביותר בגיאורגיה. אתר זה מכיל מערכות חצובות של מערות הסדורות בקומות ובטורים ארוכים מעל אפיקו שלנהר ה-קורה. עיר מערות זו נבנתה ועוצבה במאות 13-12 בידי המלך גיאורגי ה-3 ובתו , המלכה תמר. במערות שחלקן נבנו למטרות מגורים וחלקן לאחסון יש פרסקאות עתיקים שהם אוצר אומנותי חשוב להבנת התפתחותה של האומנות הפלסטית הנוצרית. נמשיך ונעצור לתצפית מול מבצר חרטביסי Khertvisi מהמאה ה- 10 לספירה, שהיה פעיל בתקופה הפיאודלית של גאורגיה. בדרכנו חזרה נעבור בעיר אחלציחה Akhaltsikh  ונבקר בבית הכנסת העתיק שבה. לינה בבקוריאני. 

(ה') בקוריאני - בורג'ומי - מצחטה - אנאנורי - גודאורי (הקווקז הגבוה)
יום 5 (ה') בקוריאני - בורג'ומי - מצחטה - אנאנורי - גודאורי (הקווקז הגבוה)
לאחר ארוחת בוקר נצא לכוון העיירה בורג'ומי Borjomi ונסייר בפארק הלאומי. פארק מיוער זה  הוקם סביב מעיינות המים המינרליים המפורסמים הקרויים על שמו. הוא נוסד בשנת 1929 וסמוך לשמורת הטבע הגדולה ביותר בגיאורגיה. נעלה למרומי ההר ברכבל לתצפית על הפארק. 
נחזור מזרחה לכיוון טביליסי ומשם נפנה אל ההרים המרשימים - הקווקז הגבוה. בדרך נבקר בעיר מצחטה Mtskheta הבירה העתיקה של גיאורגיה ובה אחד מאתרי המורשת החשובים ביותר לאומה הגיאורגית - הקתדרלה הענקית סווטי צחובלי –'העמוד נותן החיים'. לאחר הביקור במתחם הכנסייה ובסמטאות העיר העתיקה נמשיך עם האוטובוס לעבר הקווקז הגבוה בדרך הצבאית הגאורגית . נעצור בדרך לתצפית על אגם ז'ינבלי המלאכותי ועל מצודת אנאנורי הימי-ביניימית היפיפיה שעל גדותיו. 
לקראת ערב, לאחר נסיעה בנופים הרריים מרשימים, נגיע למלוננו בגודאורי, עיירה המשמשת אתר סקי בחורף. ארוחת ערב ולינה בגודאורי. 
(ו') גודאורי - קזבגי - טביליסי
יום 6 (ו') גודאורי - קזבגי - טביליסי
עם בוקר נטפס עם האוטובוס במעלה הקווקז הגבוה כשהנוף המרהיב משנה את צורתו מידי סיבוב ופיתול. נמשיך בנסיעה בג'יפים מקומיים בין יערות ירוקים ונופים הרריים גבוהים ומרשימים. נבקר במתחם כנסיית השילוש הקדוש גרגטי Gergeti Trinity Church מהמאה ה-14. זוהי כנסייה קטנה ומרשימה השוכנת בנקודת תצפית מרשימה מול הר קזבגי Kazbek. מעל 600 שנה אבני הכנסייה נחשפות לפגעי מזג אוויר ושרדו סופות שלגים, גשמים ופלישות. הכנסייה נחשבת לסמל של העמידות הגאורגית בפני פולשים זרים. בדרך נעצור בנקודות תצפית ובמונומנט האחווה המציין את הידידות בין רוסיה לגאורגיה משנת 1986 לקראת הצהריים נצא בנסיעה לטביליסי. 
אחר הצהריים נגיע לטביליסי ונקדיש קצת זמן לקניות בשוק של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו. חזרה למלון  והתארגנות לקראת שבת. 
סעודת שבת באחד מבתי הכנסת בטביליסי. 

(שבת) טביליסי
יום 7 (שבת) טביליסי
לאחר קפה ועוגה, נצא לתפילה שחרית בבית הכנסת. נסעד סעודת שבת במרכז הקהילתי. 
לאחר הסעודה נצא לסיור רגלי בטביליסי. נטייל בשדרות רוסטבלי - רחובה הראשי של טביליסי שנקרא על שמו של משורר הגאורגי המפורסם - שוטא רוסטבליShota Rustaveli. נצפה על כנסיית ציון מהמאה ה- 5, נטייל בסמטאות העיר, נתרשם מכלל האדריכלות המרהיבה המאפיינת את טביליסי ועוד. 
נשוטט בכנסיות Metekhi מהמאה ה-13 וכנסיית  Anchiskhati מהמאה ה-6 לספירה. נרד לכיוון מעינות גפרית המפורסמות של טביליסי. 
נשוב לסעודה שלישית במרכז הקהילתי. במוצ"ש נהנה ממופע פולקלור. לינה בטביליסי.

(א') טביליסי - ת''א
יום 8 (א') טביליסי - ת''א
בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גאורגיה. טביליסי (הקרויה גם בשם Tiflis) שעל גדות הנהר Mtkvari, היא העיר הגדולה ביותר של גאורגיה ובירתה. העיר הוקמה במאה ה-5 לספירה על ידי המלך הגאורגי Vakhtang Gorgasali הפכה לבירת גאורגיה במאה ה-6. נבקר במוזיאון האתנוגראפי . נשוטט בכנסיות Metekhi מהמאה ה-13 וכנסיית  Anchiskhatiמהמאה ה-6 לספירה. נרד לכיוון מעינות גפרית המפורסמות של טביליסי. במעלה ההר "נטפס" עם הרכבל למצודת נריקלה נראה את פסל "אימא גאורגיה" ונמשיך לשוק של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו. לאחר ארוחת ערב נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזור לתל אביב , מלאי חוויות מארצות הקווקז.

הערות חשובות

 • ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים.
 • רמת התשתיות (כולל המלונות) הינה נמוכה מהסטנדרטים האירופאים, לכן בחלק מהערים מדובר במלונות הטובים בנמצא.
*תוספת ליחיד בחדר: 275 $

מחיר הטיול כולל

 • טיסה ישירה: ת''א – טביליסי – ת''א.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • אירוח ע"ב חצי פנסיון + כריכים בהכנה עצמית לצהריים (קייטרינג כשר לכל אורך הטיול).
 • אוטובוס תיירים ממוזג.
 • ג'יפים מסוג Niva באזור קזבגי.
 • כל הסיורים המפורטים בתוכנית.
 • ארוחת ערב חגיגית בליווי מופע פולקלור גאורגי.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • מדריך ישראלי מצוות Asia Travel.
 • מפגש קבוצה לפני יציאה לטיול.
 • מסי נמל והיטלים (נכון למאי 2021 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה).

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות.
 • טיפ למדריך הישראלי כנהוג.

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול