077-6670060

טיול לקוסטה ריקה 12 יום כשר
המפגש עם פיסת גן עדן על פני האדמה

קוסטה ריקה/ Costa Rica–"החוף העשיר" (בתרגום מספרדית), היא מדינה קטנה יחסית בדרום-מרכז אמריקה השוכנת בין האוקיאנוס השקט במערב ודרום-מערב והים הקאריבי במזרח; גובלת עם ניקרגואה בצפון ופנמה בדרום-מזרח. מדובר בדמוקרטיה יציבה, להבדיל ממדינות אחרות במרכז אמריקה וזו המדינה הראשונה בעולם שביטלה את צבא באופן חוקתי. המדינה לא הייתה מעורבת בסכסוך כלשהו בעשרות השנים האחרונות וחוץ מכוח משטרתי קטן, אין כל צבא בקוסטה ריקה. משאב הטבע הכי גדול של קוסטה ריקה זה הטבע עצמו, המסחרר במיני צומח וחי בשלל גוונים וצבעים מיוחדים. באופן היסטורי הכלכלה של קוסטה ריקה מבוססת על חקלאות: בעיקר גידול בננות, קפה, אננס, סוכר ועוד. בשנים האחרונות, תיירות הינה הענף הרווחי ביותר בקוסטה ריקה בזכות העובדה שיותר ויותר תיירים מוצאים אותה כיעד תיירותי מרתק ביותר שחובה לבקר בהם!
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

מסלול הטיול

ת"א – סאן חוזה
יום 1-2 ת"א – סאן חוזה
נמריא משדה התעופה בן גוריון לטיסה לקוסטה ריקה דרך יעד ביניים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
סאן חוזה – קנופי – דון חואן – מעיינות חמים - ארנל
יום 3 סאן חוזה – קנופי – דון חואן – מעיינות חמים - ארנל
מוקדם בבוקר, נצא לאזור ארנל הממוקם בחלק הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקרגואה. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. נמשיך לחוויה מרתקת של טור *הקומבו קנופי מעל צמרות העצים לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער . נבקר בחוות Finca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה בבעלות דון חואן חקלאי קוסטה־ריקני העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים שיוביל אתכם דרך מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטיים, מקצתם לא מוכרים, ויספר על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשייה ויתרונותיהם הבריאותיים. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות. בהמשך הסיור תחזו בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה אלכוהולי חריף המופק מקני סוכר. בסוף היום נגיע למעיינות החמים פאראדייז להנאה ומרפא.
קניו נגרו – עץ האיגואנות
יום 4 קניו נגרו – עץ האיגואנות
מוקדם בבוקר יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקרגואה, ממנה נשוט בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה בית, כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחייה השופעת. הטור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאזור. נמשיך לעץ האיגואנות לצפייה בעשרות האיגואנות שחיות עליו.
 סיור בהר הגעש – סיור לילי ביער העננים– מונטה וורדה
יום 5 סיור בהר הגעש – סיור לילי ביער העננים– מונטה וורדה
לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור רגלי בפארק הלאומי של ארנל, הכולל עלייה בשביל הטוקאנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, האגם והמעיינות החמים. נמשיך לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה . נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה וורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ששמרה על האזור בעזרת ארגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. יציאה לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד המרכזים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.
סיור בסאן חוזה – סאן חוזה
יום 6 סיור בסאן חוזה – סאן חוזה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון עיר הבירה סאן חוזה עם ההגעה נערוך סיור תרבות והיסטוריה , כולל ביקור ב"אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, מרכז התרבות הלאומי, "הבית הצהוב" שנבנה ב- 1916 ושימש בתחילה כמשכנו של בית המשפט לצדק של מרכז אמריקה, מוזיאון של הבנק המרכזי של קוסטה ריקה שבו 2 תערוכות קבועות: האחת של הזהב הפרה קולומביאני – "Alvaro Vergas Echeverria" - אוסף מרשים של חפצי זהב משנת 500 לפני הספירה ועד הגעת הספרדים לאזור במאה ה-16 והתערוכה השנייה של אוסף מטבעות "Jaime Solera Bennet" - אוסף חשוב של מטבעות ושטרות המייצגים את ההתפתחות הכלכלית של קוסטה ריקה, תיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית, כיכר האומנים, השדרה המרכזית, רובע אמון , שוק האמנים ועוד.
(שבת) ביקור ב"סנטרו"
יום 7 (שבת) ביקור ב"סנטרו"
נקדיש את יום שבת לתפילות וביקור ב"סנטרו איזראליטה" – המרכז של הקהילה היהודית בסאן חוזה.
גשרים תלויים – רכבל – סרפנטריו - צפרדעים
יום 8 גשרים תלויים – רכבל – סרפנטריו - צפרדעים
לאחר ארוחת הבקר נצא למסלול בן 1.9 מייל בתוך היער, במהלכו תמצאו 8 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 170-560 רגל וגובהם הוא בין 260 – 40 רגל. נשקיף במבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ומפרץ ניקוייה. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה - חוויה מהנה ובטוחה לכל המשפחה. הרכבל מסתיים בפלטפורמה הבנויה בנקודה הגבוהה ביותר ברכס המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס הפאסיפי והאטלנטי. נמשיך לסרפנטריו לצפייה במגוון הזוחלים הייחודיים לאזור זה. לבסוף נצא לסיור בבריכת הצפרדעים ללימוד סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה. 30 מיני צפרדעים ביניהם מיוחדים במינם כמו צפרדע "החץ המורעל" הצבעוני, קרפד הים הענק וצפרדע העץ אדום העין.
סאן חוזה – הר געש פואז – מפלי לה פאז – מנואל אנטוניו
יום 9 סאן חוזה – הר געש פואז – מפלי לה פאז – מנואל אנטוניו
בבוקר נצא לסיור בהר הגעש פואז, שם נצפה בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ. באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. נמשיך למפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. נטייל לאורך שבילי נהר לה- פאז ונחזה במספר מפלים גדולים. נמשיך לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד המרכזים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, עצירה בטארקולס (Tarcoles) לסאפרי קרוקודילים במהלכו צפייה בתנינים הרובצים על גדותיו, והנאה מצמחייה עשירה, עם ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים.
ביקור בשמורת מנואל אנטוניו
יום 10 ביקור בשמורת מנואל אנטוניו
היום נסייר בפארק מנואל אנטוניו ונתרשם מחופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד.
סאן חוזה – תל אביב
יום 11-12 סאן חוזה – תל אביב
לאחר ארוחת בוקר וצ'ק אוט נצא לשדה התעופה ונמריא לכיוון תל אביב, דרך יעד ביניים. אם הזמן יאפשר, נשלים את סיורינו בסאן חוזה ונצא לקניות.

הערות חשובות

באסיה טרוול מקבלים יותר :
 • טיולים מודרכים בלווי מדריך מקומי נטורליסט *הקומבו קנופי מעל צמרות העצים לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים , 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'.
 • ערב פולקלור קוסטה-ריקאי
 • החווה של דון חואן והכנת משקה!
 • מעיינות חמים פאראדייז
 • שייט בספינה בנהר ריו פריו
 • קניו נגרו ועץ האיגואנות סיור בהר געש ארנל
 • סיור לילי ביער העננים סרפנטריו מונטה וורדה
 • צפרדעים במונטה וורדה ג
 • שרים תלויים במונטה וורדה 
 • רכבל במונטה וורדה 
 • הר געש פואס 
 • מפלי לה פאז 
 • סיור בעיר סאן חוזה 
 • שמורת מנואל אנטוניו 
 • ספארי קרוקודילים
*תוספת ליחיד בחדר: 645 $

מחיר הטיול אינו כולל

 • בטוח רפואי ומטען אישי
 • הוצאות אישיות וכל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כולל".
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל (5$ לאדם ליום טיול ) 
 • תשר למדריך ישראלי כנהוג
השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול