03-5256677

חופשת חנוכה טביליסי - גאורגיה
5 ימים / 4 לילות / כשר

"אסיה טרוול" ממשיכה את ההצלחה ומציגה השנה את חופשת חנוכה בטביליסי - עיר הבירה של גיאורגיה. חופשה ברמה גבוהה ובכשרות מהודרת. אתם מוזמנים לחגוג את חג החנוכה במלון
*4  Courtyard by Marriot Tbilisi  המספק חוויית אירוח מושלמת.
 
טביליסי - עיר הבירת גיאורגיה, היא המרכז הפיננסי, הדיפלומטי, התרבותי ובאופן כללי, מרכז העצבים של המדינה הצעירה. כמיליון וחצי תושבים חיים בעיר, שנחצית לשניים על ידי נהר קורה או מטקווארי בפי הגיאורגים. יש בהם משהו בגיאורגים, הם גאים וחמים, חייכנים ואדיבים, עשירים בהיסטוריה ומנסים בכל כוחם להתנתק מאחת, אמא רוסיה.
בהליכה ברחובות טיביליסי קשה שלא לחשוב על מה שהיה כאן לפני כעשרים שנים: הבנייה הסובייטית מגיחה, מידי פעם, בין בנייני השכונות, שנבנו עוד במאה ה-19, אך זכר לקשר הרוסי נמצא רק בה ובאנדרטאות השונות המציינות מלחמות שעברו על העיר מרחוק ומקרוב.
40 פעמים קמה ונחרבה העיר, האחרונה שבהם התרגשה על תושביה, כמו על תושבי גיאורגיה כולה, בהפתעה ובעוצמה בקיץ 2008, כאשר כוחות רוסיים תקפו את העיר. שמץ מכל ההרס של אותו קיץ ארור לא תמצאו בעיר, שנראית כאילו כולה בתקופת פריחה נדל”נית.
שיטוט ברחובות העיר מזכיר ערים אחרות שנבנו גם הן במרוצת המאה ה-19 ונמצאות מערבה מכאן. החנויות, השפה, המחירים והלבוש, יעידו שהמערב עוד לא לגמרי כבש את טבילסי, התמימה למראה, גם אם בני הנוער בה נראים כאילו נלקחו מקליפים תזזיתיים בערוץ MTV. חיי הלילה בטיבילסי עושים את צעדיהם הראשונים וניתן לומר כי הם מגששים באפלה.
 
 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

מסלול הטיול

22/12 (א') תל אביב - טביליסי
יום 1 22/12 (א') תל אביב - טביליסי
נטוס לטביליסי בירת גאורגיה (Tbilisi). המראה בשעה 20:00, נחיתה בשעה 00:35 (זמני טיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה). עם הנחיתה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
23/12 יום (ב') טביליסי - סיגנאגי - קווארלי - טסיננאדלי - טביליסי
יום 2 23/12 יום (ב') טביליסי - סיגנאגי - קווארלי - טסיננאדלי - טביליסי
היום ניסע מזרחה ונטייל בחבל קאחטי אשר בו עמקים מישוריים, רכסי הרים גבוהים ושפלות הידועות כבתי גידול למגוון עשיר של ענבי יין. נסייר רגלית בעיר העתיקה סיגנאגי המוקפת חומה ומגדלים וממנה נערוך תצפיות אל עמק אלזאני ואל עבר מזרח הקווקז הגבוה . נמשיך לעיר קוואלי המהווה מרכז חשוב להפקת יין. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית ולאחר מכן נבקר בקומפלקס מנזר גרמי מהמאה השש עשרה. אחר הצהריים נבקר באחוזת טסיננאדלי המפוארת אשר הייתה מקום מושבן של הנסיך הגאורגי אלכסנדר צ'אווצ'אוודזה במאה ה-18 ועד היום שייכת לצאצאיו. בתום הסיור נשוב עם האוטובוס לבירה טביליסי לארוחת ערב וללינה.
24/12 (ג') טביליסי - גורי
יום 3 24/12 (ג') טביליסי - גורי
אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה מערבה אל גורי (Gori)- עיר הולדתו של סטאלין, בדרך נבקר בעיר מצחטה (Mtskheta)- הבירה העתיקה של גיאורגיה ובה אחד מאתרי המורשת החשובים ביותר לאומה הגיאורגית- הקתדרלה הענקית סווטי צחובלי –'העמוד נותן החיים'. לאחר הביקור במתחם הכנסייה ובסמטאות העיר העתיקה ונמשיך באוטובוס לגורי ונבקר במוזיאון המוקדש סטלין ונראה את בית ילדותו. נבקר בעיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe) "מבצר האלוהים" שידעה פריחה על דרך המשי ונבקר במסתוריה.
25/12 (ד') טביליסי - גודאורי - הקווקז הגבוה
יום 4 25/12 (ד') טביליסי - גודאורי - הקווקז הגבוה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל ההרים המרשימים - הקווקז הגבוה. בדרך הצבאית הגאורגית . נעצור בדרך לתצפית על אגם ז'ינבלי המלאכותי ועל מצודת אנאנורי הימי-ביניימית היפיפיה שעל גדותיו. נטפס עם האוטובוס במעלה קווקז הגבוה כשנוף המרהיב משנה את צורתו מידי סיבוב פיתול. ונמשיך בנסיעה בג'יפים מקומיים בין יערות ירוקים ונופים הרריים גבוהים ומרשימים. נבקר במתחם כנסיית השילוש הקדוש גרגטי (Gergeti Trinity Church) מהמאה ה-14. זוהי כנסייה קטנה ומרשימה השוכנת בנקודת תצפית מרשימה מול הר קזבגי (Kazbek). מעל 600 שנה אבני הכנסייה נחשפות לפגעי מזג אוויר ושרדו סופות שלגים, גשמים ופלישות. הכנסייה נחשבת לסמל של העמידות הגאורגית בפני פולשים זרים. בדרך נעצור בנקודות תצפית ובמונומנט האחווה המציין את הידידות בין רוסיה לגאורגיה משנת 1986. לקראת לילה נחזור לטביליסי.
26/12 (ה') טביליסי
יום 5 26/12 (ה') טביליסי
בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גאורגיה. טביליסי (הקרויה גם בשם Tiflis) שעל גדות הנהר Mtkvari, היא העיר הגדולה ביותר של גאורגיה ובירתה. העיר הוקמה במאה ה-5 לספירה על ידי המלך הגאורגי Vakhtang Gorgasali הפכה לבירת גאורגיה במאה ה-6. נרד לכיוון מעינות גפרית המפורסמות של טביליסי. במעלה ההר "נטפס" עם הרכבל למצודת נריקלה נראה את פסל "אימא גאורגיה". נשוטט בשדרות רוסטבלי – רחובה הראשי של טביליסי שנקרא על שמו של משורר הגאורגי המפורסם – שוטא רוסטבלי (ShotaRustaveli). נצפה על כנסיית ציון מהמאה ה- 5, נטייל בסמטאות העיר, נתרשם מכלל האדריכלות המרהיבה המאפיינת את טביליסי ועוד. ונמשיך לשוק של העיר כדי למלא את אוסף המזכרות ליקירינו. לאחר ארוחת ערב נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזור לתל אביב , מלאי חוויות מארצות הקווקז.
27/12 (ו') טביליסי - ת"א
יום 6 27/12 (ו') טביליסי - ת"א
המראה בשעה 01:30 , נחיתה בשעה 02:25 (זמני הטיסות כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות מחברת התעופה).

הערות חשובות


תאריכי יציאה ומחירים

קוד הטיולת. יציאהת. חזרהמחיר הטיולמדריךהערות
TBK-28/11/2128/11/202102/12/20213590 ₪מדריך מצוות אסיה טרוול
*תוספת ליחיד בחדר: 270 $

מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות ת''א – טביליסי – ת''א.
 • 4 לילות במלון 4* .Courtyard by Marriot Tbilisi
 • אירוח ע"ב חצי פנסיון + כריכים לצהריים (כשר למהדרין).
 • אוטובוס תיירים ממוזג.
 • ג'יפים באזור קזבגי.
 • כל הסיורים המפורטים בתוכנית.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • מדריך ישראלי מצוות Asia Travel.
 • מסי נמל והיטלים (נכון לאוקוטובר 2019 וכפוף לשינויים בהתאם להנחיות חברת התעופה).

מחיר הטיול אינו כולל

 • טיפ לנותני השירות בחו"ל ומדריך.
 • ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות.

קבצים מצורפים

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול