077-6670060

טיול לוילנה וגליציה 8 יום כשר
מסע לוילנה מכונה "ירושלים של מטה" וחוכמה יהודית

וילנה & גליציה - טיול אל התרבות של העם היהודי מאות בשנים כאשר תחילתו יציאת בבל עד לשלהי המאה ה-20.

נאזין לסיפורים על הגאון רב אליהו בן שלמה – הגאון מווילנה דרך רב אריה לייב שפירא, למדנים, סופרים ביניהם לאה גולדברג המפורסמת, חזנים ואמנים רבים. לא בכדי ווילנה זכתה לכינוי "ירושלים ד"ליטא" אומרים שבית הכנסת והמדרש בווילנה לא נבנה מאבנים אלא מדמעות של יהודים והשכינה שיצאה מגלותה ומצאה פה חיים בלבבות יהודים. מווילנה יצאו מיטב המוחות, חוכמה וחריפות מחשבה יחד עם מוסדות השכלה ותרבות יהודית עשירה מהטובים בעולם. באיזה עוד עיר גלותית היו 160 בתי כנסת ולידם בתי ספר, מדרשות כולל ישיבות.

מספרים ששלושה ימים בווילנה הופכים אדם למאושר יותר !!!

 • מסלול הטיול
 • תאריכי יציאה ומחירים
 • גלריית תמונות

מסלול הטיול

ת''א – וילנה
יום 1 (ה') ת''א – וילנה
נפגשים בנתב"ג וטסים לווילנה VILNIUS - בירת ליטא. אחרי הנחיתה נסיעה של כשעה לקובנו KOVNO. נפתח את היום בסיור בעיר העתיקה של קובנו. קובנו שימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם. עיר ממוקמת על מפגש שתי הנהרות ניימן ונריס. נלך ברחובות הקרויים על שמותיהם של אברהם מאפו הסופר, ולודוויג זמנהוף הרופא, ואבי שפת האספרנטו. נבקר בבית הכנסת וליד האנדרטה לזכר הילדים היהודיים שנספו בשואה. אחר הצהריים נסייר בשכונה יהודית בשם "סלובודקה" בה חי הסופר אברהם מאפו וכתב את יצירותיו המפורסמות כגון: "אהבת ציון" ו "אשמת שומרון" המשתייך לזרם של ספרות העברית החדשה. נכנס לבית הישיבה המפורסמת של קובנו ונסייר ברחובות הרובע היהודי שבזמן מלה"ע השנייה הפך לגטו. לא נשכח לבקר בגימנסיה העברית בשם "שואבה" ולעבור ליד ביתה של המשוררת לאה גולדברג, נקרא ליד ביתה את אחד השירים שלה, עליהם גדלנו.
ארוחת ערב ולינה במלון בקובנו.
וילנה
יום 2 (ו') וילנה
לאחר ארוחת בוקר נתחיל את סיורינו בתצפית על העיר וילנה, מגבעה המתנשאת בצד המזרחי של נהר וויליאקי. נגיעה למגדל הפעמון ומשם נמשיך לארמון הנשיאות. זהו מקום רב חשיבות בהיסטוריה הליטאית שבו נידון נושא "יהודי ליטא וגורלם". כבר במאה 16 הייתה כאן בוילנה התיישבות יהודית מאורגנת שהתפתחה וצמחה לממדים גדולים וזה בזכות החלטת השלטון המקומי שהכריז שיהודי וילנה יכולים לקבל פריווילגיות המתירות לעסוק בכל ענפי מסחר. נמשיך לביקור בקמפוס של אוניברסיטת וילנה, קומפלקס בתים בני מאות בשנים. זהו מוסד להשכלה הגבוהה מהעתיקים והמרשימים באירופה. נמשיך את סיורינו ברגל ב "ירושלים דליטא", "רחוב הגאון", "רחוב היהודים", נגיע לביתו של "הגאון מווילנה" ולבסוף נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש". נמשיך לבית הקברות היהודי בו מצויים קבריהם של "הגאון מווילנה", "הגר צדק" (הגרף - ולנטין פוטוצקי ממושלי המקום), סופרים, מהפכנים ואנשי המחתרת היהודית שלחמו בצורר הנאצי. נמשיך לביקור בבת הדפוס המפורסם ביותר בעולם היהודי "האלמנה והאחים רום -Romm ", נעשה זאת בשילוב סיפורים והדרכה מעמיקה על קהילת וילנה.
נחזור למלון להכנה לקראת שבת קודש.
וילנה
יום 3 (שבת) וילנה

לאחר התפילה בבית הכנסת וסעודת השבת נלך ברגל ברובע היהודי. נתכנס לעונג שבת סביב שולחן הערוך של הטייש בשירה וסיפורי צדיקים, הנה מה טוב שבת אחים גם יחד. ארוחת ערב ולינה במלון בווילנה.
וילנה – טיקוצ'ין - קוצק
יום 4 (א) וילנה – טיקוצ'ין - קוצק
לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת עוזבים את וילנה ונוסעים מערבה לכיוון פולין. נעצור ב "יער פונאר" בקרבת וילנה, שם נתייחד עם קורבנות השואה. המקום הראשון בו נבקר בפולין היא טיקוצ'ין TYKOCIN , זוהי עיירה יפיפייה אשר נשמרה בצורה יוצאת דופן. טיקוצין נוסדה במאה 11 והישוב היהודי נוסד בה לפני כ – 500 שנה. נכנס לתוך בית כנסת מפואר שהמיוחד בו הם העיטורים מתוך הכתובים בתנ"ך. נמשיך לביקור בפארק לאומי הוותיק ביותר בפולין שהוא שמורת הטבע מהמגוונים ביותר שידועים לאדם. היער עשיר ביותר במגוון עצים, יונקים שונים וציפורים, החל מבונים ועד ביזונים השמורים ומסתובבים במקום מגודר. היער השתמר היטב ללא הפרעה מידי אדם. המקום כה יפיפה שבמשך עשרות שנים מושלים של האימפריה רוסית בנו לעצמם ביער ארמון לנפוש בו. ארוחת ערב ולינה במלון בקוצק.
קוצר - לובלין - זמושץ' - לאנצוט
יום 5 (ב') קוצר - לובלין - זמושץ' - לאנצוט
לאחר ארוחת הבוקר נגיעה לעיר לובלין LUBLIN . לא ניתן לבקר בלובלין מבלי שנזכור את העברה היהודי המפואר. נבקר בישיבת חכמי לובלין ובית העלמין היהודי בו קבור חוזה מלובלין. אלה העדויות היחידות שנותרו ומעידים על חיים היהודים התוססים ששררו פה. נמשיך לעיר זמושץ'ZAMOSC , נסייר בעיר הרנסנסית אשר נשמרה כפי שנבנתה ע"י האיטלקי מורנדו, נבקר ברחוב בו נולד הסופר י.ל. פרץ ובבית הכנסת הספרדי המשופץ והמשחזר. אחר הצהריים נגיעה ל לזאיסק עיר גליציאנית מובהקת. לפני מלח"ה ה-2 רוב הבתים והחנויות בכיכר השוק היו בבעלות היהודית. נגיעה לאוהלו של רבי אלימלך מלז'איסק מגדולי רבני החסידות. ארוחת ערב ולינה במלון בלאנצוט.

יום 6 (ג') לאנצוט - בוכניה
הגענו ללבה של גליציה, ניסע לאורך נתיב של עיירות גליציה, נבקר במספר עיירות ונלמד אודות היהדות הפורייה ביותר שחיי הרוח שלה, התרבות, הדת, המספר האנשים והפעילות היו בשיא, נחרבה כולה. יום מלא היסטוריה של מאות בשנים על העולם היהודי בפולין שהיה המרכז התרבותי והרוחני ברחבי אירופה בכלל, ובפרט עבור הקהילות היהודיות ברחבי היבשת. ארוחת ערב ולינה במלון בבוכניה.

בוכניה - קרקוב
יום 7 (ד') בוכניה - קרקוב
לאחר ארוחת הבוקר נוסעים לקרקוב השומרת על האווירה והקסם של העולם הישן, היא העיר היפה ביותר מבין הערים המרכזיות בפולין ששרדו. את היום כולו נקדיש לקהילת קרקוב המפוארת שהתקיימה במשך 800 שנה. נסתובב בשכונת קזימיארז' היהודית הצמודה למרכזה של קרקוב והיוותה את הלב הפועם של יהדות פולין. בשכונה מספר בתי כנסת שמורים, שבניגוד לרוב האתרים היהודים בפולין לא נהרסו במהלך מלח"ה ה-2 , בתקופת הקומוניזם נותרה השכונה שוממת ונטושה. ארוחת ערב ולינה במלון בוורשה.

יום 8 (ה') חזרה הביתה
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נעלה על הטיסה חזרה לתל אביב. 
*תוספת ליחיד בחדר: 150 €

מחיר הטיול כולל

 • טיסות סדירות.
 • העברות משדה התעופה למלון וביום חזרה העברה אל שדה התעופה.
 • בתי מלון על בסיס חצי פנסיון, בארוחות בוקר הכנת כריכים לצהריים, אוכל כשר בלבד .
 • כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית הטיול.
 • סיור לילי בווילנה בהתאם לדרישת הקבוצה.
 • אוטובוס תיירותי מודרני וממוזג.
 • מדריך ישראלי מצוות מדריכי " אסיה טרוול".
 • מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • מיסי נמל ודלק ( נכון ל נובמבר 2017 וכפוף לשינויים מחברת התעופה )
 • מפגש קבוצה לפני הטיול.
 • מערכות שמע אלחוטיות לאורך כל המסע.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי כולל מטען וכל מה שאיננו כלול בסעיף " המחיר כולל ".
 • תשר למדריך הישראלי (כנהוג).

השאירו פרטים,
אנו נשמח לחזור אליכם עם פרטים מלאים

המיוחדים של אסיה טרוול